محققان امنیت سایبری اعلام کردند؛ خدمات شهری و بانکداری هدف اصلی حملات باج افزاری

خرید بک لینک: نتایج یک بررسی علمی نشان میدهد هدف بیش از نیمی از حملات باج افزاری در جهان سه صنعت خاص هستند. اما این به مدلول ایمن بودن سایر صنایع نیست.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از زد دی نت، بر طبق تحلیل های پژوهشگران امنیت سایبری بیش از نیمی از حملات باج افزاری یکی از سه صنعت بانکداری، خدمات شهری و خرده فروشی را هدف قرار می دهند. در عین حال پژوهشگران هشدار داده اند که همه صنایع در معرض خطر حملات مذکور هستند.
داده های مربوط به این تحقیق توسط مؤسسه Trellix و بین ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ جمع آوری شده است. در این دوره تعدادی از گسترده ترین حملات باج افزاری سال قبل صورت گرفت. باتوجه به این بررسی ها، بانکداری و امور مالی رایج ترین هدف برای طراحان باج افزار در طول دوره تهیه گزارش مذکور بوده و ۲۲ درصد از حملات شناسایی شده را شامل می شود.
پس از آن ۲۰ درصد از حملات بخش خدمات شهری مانند آب و برق را هدف قرار می دهند و در نهایت ۱۶ درصد از حملات مربوط به بخش خرده فروشی است. حملات مقابل این سه بخش در مجموع ۵۸ درصد از کل موارد شناسایی شده حملات باج افزاری را تشکیل می دهد.
بخش خدمات شهری مانند آب و برق و سوخت یک صنعت جذاب برای باج افزار نویسان است، برای اینکه این صنعت خدمات حیاتی را به مردم و مشاغل ارائه می کند و اگر دسترسی به آن خدمات امکان پذیر نباشد، خطرات جدی امنیت و سلامت جامعه را تهدید می کند.
به عنوان مثال می توان به حمله باج افزاری به خط لوله کولونیال اشاره نمود که منجر به کمبود گاز در شمال شرقی ایالات متحده شد. این حادثه موجب شد که Colonial میلیونها دلار باج به مجرمان سایبری بپردازد تا کلید رمزگشایی را دریافت کند.
حملات باج افزاری مقابل خرده فروشان نیز می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد و مغازه ها را مجبور به پرداخت نقدی یا تعطیلی کرده و مردم را از خرید اقلام روزمره خود باز می دارد.
سایر بخش هایی که هدف مهمی برای باج افزار نویسان بوده اند، عبارتند از آموزش، خدمات دولتی و صنعتی.

منبع:

دسته‌ها