در ادامه ضرب الاجل شرکت ها؛ تی موبایل کارکنان واکسینه نشده را اخراج می کند

خرید بک لینک: تی موبایل یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا اعلام نمود افرادی که دو دوز واکسن را برای مقابله با ویروس کرونا تا دوم آوریل تزریق نکنند، اخراج می شوند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، دین کینگ مدیرارشد منابع انسانی تی موبایل با ارسالی ایمیلی خطاب به کارکنان این شرکت تصریح کرده که تی موبایل کارکنانی را هم که تنها یک دوز واکسن را تزریق کرده باشند، در وضعیت مرخصی بدون حقوق قرار می دهد تا برای دریافت دوز دوم واکسن اقدام نمایند.
از سوی دیگر حضور در دفاتر تی موبایل تنها برای افراد واکسینه شده ضد بیماری کرونا ممکنست و تمامی کارکنان اداری این شرکت باید تا دوم آوریل بطور کامل واکسینه شوند.
در قسمتی از این نامه آمده است: ما درک می نماییم که این یک تصمیم عمیقاً شخصی برای تعدادی از کارمندان است، اما معتقدیم که برداشتن این گام ما را در بهترین موقعیت برای صیانت از کارکنان تی موبایل قرار می دهد. البته دراین زمینه برخی استثناهای بسیار محدود برای برخی افراد در بعضی موقعیت های مکانی و جغرافیایی در نظر گرفته شده است.
سایر شرکت های بزرگ آمریکایی نیز اولتیماتوم های مشابهی را برای کارمندان خود در نظر گرفته اند.
به عنوان مثال، کارکنان گوگل تا ۱۸ ژانویه فرصت دارند وضعیت تزریق واکسن خودرا اعلام کنند. این شرکت کسانی را که از دریافت واکسن اجتناب کنند یا معافیت معتبری دریافت نکنند، به مدت ۳۰ روز در وضعیت مرخصی اداری با دریافت حقوق قرار می دهد. سپس آنها را تا شش ماه در مرخصی بدون حقوق قرار می دهد و در نهایت در صورت عدم رعایت این سیاست، افراد متخلف را اخراج می کند.

منبع:

دسته‌ها