حرکت بازوی رباتیک ایستگاه فضایی را تماشا کنید

آژانس فضایی اروپا با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بازوی رباتیک مشغول کار است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا، در روز دهم ژانویه “رصدگر تعاملات جو-فضا” (ASIM) به نقطه دیگری خارج از ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شد تا مکانی برای محموله آمریکایی که نمایانگر فناوری است فراهم گردد. این جابه جایی توسط بازوی رباتیک ایستگاه فضایی انجام گرفت و فیلم آن با استفاده از دوربین های این ایستگاه ضبط و سرعت پخش آن ۲۰ برابر افزوده شد.
“ASIM” نخستین ابزار در نوع خود است که شکارچی طوفان های فضایی نام گرفته و بر رویدادهای الکتریکی در جو فوقانی زمین از سال ۲۰۱۸ تا کنون نظارت می کند.
این ابزار جهتی متفاوت را رصد می کند که کمی بیشتر به سمت افق متمایل است تا مستقیم به سمت پایین.
این به محققان کمک خواهد نمود تا بفهمند جو زمین چقدر بر فرایند تخلیه الکتریکی تاثیر می گذارد. درست مانند تماشای یک آتش بازی از کناره ها است. فردی که در کناره باشد بهتر می تواند نمایش را تماشا کند تا کسی که دقیقا زیر آن قرار دارد.

“ASIM” که خارج از ماژول کلمبوس (Columbus) ایستگاه فضایی نصب شده، برای کاوش تخلیه های الکتریکی در شرایط جوی طوفانی در جو فوقانی زمین طراحی شده است. این ابزار یک انفجار پرتو گاما منحصر به فرد را از فضای بیرونی شناسایی کرد که میتوان آنرا در فیلم زیر مشاهده کرد.
به تازگی، این مرکز پدیده عجیب دیگری را شناسایی کرده است: انفجار تابش فوتون که از کهکشانی دیگر می آید.
مشخص شده که این انفجار ناشی از یک مگنتار است که در فاصله ۱۰ میلیون سال نوری از ما در یک کهکشان دور قرار دارد. مگنتارها نوع خاصی از ستاره های نوترونی هستند که در نتیجه ی فروپاشی هسته یک ستاره غول پیکر به وجود می آیند.
“ASIM” مجموعه ای از دوربین های نوری، نورسنج ها و آشکارساز پرتو ایکس و گاما است که توانسته این فوتون پرتو گاما را با سرعت بسیار بالا ثبت کند.

دسته‌ها