اپلیکیشنی که مداد دست گرفتن را به کودکان یاد می دهد

یک شرکت آلمانی اپلیکیشنی را عرضه نموده که با بهره گیری از یک قلم هوشمند درست مداد دست گرفتن و صحیح نوشتن را به کودکان می آموزد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از نیواطلس، معلمان گاهی مجبور هستند ساعت ها برای یاد دادن نحوه درست نگارش و قلم دست گرفتن برای هر دانش آموز وقت بگذارند. در عین حال گاهی موارد نیز نظارت درستی بر این مساله صورت نمی گیرد و پس یک سیستم جدید برای غلبه بر این چالش ابداع شده است.
فناوری مورد اشاره که توسط شرکت آلمانی – فرانسوی کالیگو ابداع شده معلم هوشمند نگارش یا KIHT نام دارد و همراه با نسخه به روز شده اپلیکیشنی به نام کالیگو عرضه می شود. قلم هوشمند مورد استفاده در این طرح، دارای جوهر قابل شارژ و نیز IMU (واحد اندازه گیری اینرسی) و ماژول بلوتوث است.
دانش آموزان از این قلم برای نوشتن حروف جداگانه بر روی یک ورق کاغذ معمولی استفاده می نمایند و همانطور که این کار را انجام می دهند، IMU موقعیت نوک قلم را ردیابی کرده و داده های مرتبط را به برنامه منتقل می کند. این برنامه به نوبه خود تعیین می کند که آیا متن به درستی نوشته شده است یا خیر، و در نهایت به کودک سفارش می کند برای برطرف نمودن اشتباهات خود باید چه کند. نتیجه کار دانش آموزان جهت بررسی های بعدی در محیط برنامه نیز ذخیره می شود.

دسته‌ها