ساخت دریچه های قلب و عروق خونی از بافت افراد

به گزارش خرید بک لینک یک استارت آپ فعال در حوزه فناوری سلامت به نام ˮXeltisˮ از کارهایشان برای ایجاد دریچه های جدید قلب و عروق خونی ساخته شده از بافت خود افراد اطلاع داده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، مدیر عامل این استارت آپ به نام “الیان شاتن”(Elianne Schutten) می خواهد دریچه های قلب و عروق خونی خود ترمیم شونده را در اسرع وقت توسعه و به بازار عرضه نماید.
ایجاد دریچه های قلب و رگ های خونی خود ترمیم شونده داستان علمی-تخیلی نیستند، بلکه یک حقیقت هستند. با استفاده از فناوری “بهبودی طبیعی”(natural recovery)، این استارت آپ روش جایگزین خوبی برای افراد مبتلا به گرفتگی سیاه رگ ها یا مشکلات قلبی عروقی عرضه می کند.
این استارت آپ که در محوطه دانشگاه فناوری آیندهوون(TU/e) در هلند قرار دارد با کمک محققانی در آمریکا، آلمان، بلژیک و بریتانیا می خواهد این نوآوری را در اسرع وقت به بازار عرضه نماید.
شاتن در اینباره اظهار داشت: فناوری ما در سرتاسر جهان جدید نیست، اما از نظر کاربردی تفاوت خاصی با بقیه دارد. این فناوری بر مبنای مواد پلیمری فوق مولکولی ساخته شده است که پروفسور “ژان ماری لن”(Jean-Marie Lehn) برای آنها موفق به دریافت جایزه نوبل در سال ۱۹۸۷ شده است. به صورت خلاصه، این پلیمرها بدن بیمار را قادر می سازد تا به صورت طبیعی یک رگ خونی یا دریچه قلب جدیدی را بازسازی کند. ما تابحال در جهت توسعه این فناوری خوب پیش رفته ایم و می خواهیم نخستین کسی باشیم که آنرا به بازار عرضه می کند.
استارت آپ “Xeltis” از وام صندوق ضمانت اروپا برای تسریع آزمایشات بالینی دریچه های قلب و عروق خونی خود استفاده می نماید.
شاتن اضافه کرد: امکان دارد مانند یک داستان علمی-تخیلی به نظر برسد، اما بدن واقعا می تواند خودش یک دریچه قلب یا رگ خونی جدید بسازد. چیزی که در ابتدا همانند یک ایمپلنت مصنوعی شروع می شود، در نهایت بعنوان بافتی از خود بدن تبدیل می شود.
در مطالعات بالینی، Xeltis چیزی که بعنوان دریچه قلب ریوی شناخته می شود را آزمایش کرد. این کار بر روی کودکان مبتلا به نقص مادرزادی قلبی انجام شد که این عارضه سبب از کار افتادن دریچه خاصی از قلب و سندرم کودک آبی (Blue baby syndrome) می شود.
استارت آپ Xeltis در اینباره اظهار داشت: در این مورد از آنجاییکه یک کودک اکسیژن کافی دریافت نمی کند، خون به صورت مداوم به قلب باز می گردد. معمولاً آن دسته از کودکان دریچه ای ساخته شده از موادی که از گاو گرفته شده است، دریافت می کنند که این کاربردی نیست و سبب انقباض دریچه می شود. سپس آن دریچه باید باردیگر بیرون برود. علاوه بر آن هنگامی که یک کودک بزرگ می شود وجود این دریچه مشکل دیگری بوجود می آورد.
دریچه قلب ساخته شده از بافت گاو با رشد بدن شخص رشد نمی کند اما در هنگام حضور دریچه قلب ساخته شده از پلیمر، این مشکل دیگر وجود نخواهد داشت.

منبع:

دسته‌ها