تبدیل زباله های پلاستیکی به نفت

به گزارش خرید بک لینک یک شرکت زباله های پلاستیکی را به نفت مفید تبدیل می کند و می خواهد سالانه ۳۰ هزار تن زباله پلاستیکی مخلوط را به نفت تبدیل کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، زمین با مشکل ضایعات پلاستیکی مواجه می باشد. برپایه برآوردهای اخیر، رودخانه ها سالانه ۱.۱۵ تا ۲.۴۱ میلیون تن پلاستیک را وارد اقیانوس ها می کنند که توده های زیادی از زباله های شناور را در اقیانوس ها سبب شده است و شاید معروف ترین آنها لکه بزرگ زباله در اقیانوس آرام باشد.
این لکه دارای سطحی به وسعت دو برابر ایالت تگزاس آمریکا است و با سرعت اخطار دهنده ای به رشد خود ادامه می دهد. به گزارش بلومبرگ، حالا شرکت “هانیول اینترنشنال”(Honeywell International) می خواهد این پلاستیک ها را جمع آوری کند و آنرا به نفتی تبدیل کند که به اندازه کافی برای فرآوری در پالایشگاه مناسب باشد.
این شرکت که تجهیزات اتوماسیون و قطعات هواپیما را هم تولید می کند، درحال همکاری با یک شرکت اسپانیایی به نام “سکیر اس ای”(Sacyr SA) برای مهندسی نخستین کارخانه بر اساس این تکنولوژی جدید است.
انتظار می رود این کارخانه هر ساله ۳۰ هزار تن زباله پلاستیکی مخلوط و کم ارزش را به خوراک پالایشگاهی تبدیل کند.
این فرایند پیچیده برای دهه ها درحال توسعه بوده است تا ناخالصی های موجود در هیدروکربن ها را پیش از تبدیل آنها به سوخت و پلاستیک بهتر فیلتر کنند. همینطور روش هایی درحال توسعه جهت کمک به تمایز بین پلاستیک های مفید و زباله هایی هستند که باید دور ریخته شوند.
“گاوین تاولر” مدیر ارشد فناوری در واحد مواد و فناوری این شرکت می گوید: حالا ما در نقطه ای هستیم که فناوری جمع آوری و فناوری تبدیل می توانند با هم سازگار شوند. ما می توانیم زباله های پلاستیکی مخلوط را مدیریت نماییم. ما می توانیم آنرا به نفت با کیفیت تبدیل نماییم.
شرکت “هانیول” تخمین می زند که پلاستیک ساخته شده با استفاده از روش های جدید سبب کاهش ۵۷ درصدی انتشار کربن دی اکسید در مقایسه با تولید همان مقدار پلاستیک بکر از خوراک های فسیلی می شود.
مطالعه جدیدی که اخیرا در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences انتشار یافته است، همینطور متد جدیدی را برای تبدیل پلاستیک ها به نفت پیشنهاد کرده است که می تواند از هدر رفت بیشتر جلوگیری نماید.
این نشانه دلگرم کننده ای است که نشان داده است سازمان های بیشتری آغاز به مقابله با مبحث بسیار مهم مدیریت زباله های پلاستیکی کرده اند.

منبع:

دسته‌ها