نورا المتروشی از مشکلاتش در راه رفتن به فضا می گوید هیچگاه تسلیم نشوید!

خرید بک لینک هیچگاه تسلیم نشوید!
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، این جوان ۲۸ ساله در نخستین روز هفته فضایی اکسپو ۲۰۲۰ دوبی سخنرانی داشت. نکته جالب این است که فضانوردان آمریکایی و ژاپنی هم در این مراسم حضور داشتند.
خانم المتروشی که سابقه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را هم دارد در اوایل سالجاری میلادی به همراه خلبان بالگرد پلیس دوبی “محمد المولا “(Mohammed Al Mulla) به گروه فضانوردان این کشور ملحق شدند.
المتروشی در اینباره اظهار داشت: در واقع من برای اولین گروه از فضانوردان درخواست داده بودم که متاسفانه موفق نشدم. اما در نوبت دوم بخت با من یار بود و این فرصتی شد تا به رویای دوران کودکی ام برسم. مطمئنم که می دانید تخیلات یک کودک چقدر قدرتمند است و در من هم این قدرت سبب شد که بخواهم فضانورد شوم. همانطور که بزرگ می شدم دنبال کردن آن رویا هم برایم جدی تر می شد و به فکر آن بودم که چگونه می توانم آن رویا را به حقیقت تبدیل کنم. من در مورد آنچه که باید انجام می دادم تحقیق کردم. در آن زمان در امارات هیچ برنامه فضانوردی وجود نداشت اما کودکان تمایل ندارند به محدودیت ها توجه نمایند چون که آنها معتقدند همه چیز قابل دستیابی است.
وی افزود: سرانجام در شش دسامبر ۲۰۱۹ اعلام گردید که امارات متحده عربی به دنبال جذب گروه دوم از فضانوردان است.
هزا المنصوری در سال ۲۰۱۹ بعد از رفتن به ایستگاه فضایی بین المللی سوار موشک روسی طی سفری هشت روزه به اولین فضانورد اماراتی تبدیل شد. سلطان النیادی هم پشتیبان وی در این مأموریت بود. هر دوی آنها آموزش یک ساله خویش را در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون به پایان رسانده بودند.
خانم المتروشی و آقای المولا هم آموزش خود در زمینه یادگیری زبان روسی، یادگیری نحوه انجام پیاده روی فضایی و تسلط بر سیستم های ایستگاه فضایی بین المللی را در ماه ژانویه و در هوستون آغاز خواهند کرد.
خانم المتروشی همینطور درباره برخی چالش هایی که در مراحل انتخاب با آن روبه رو شده بود هم صحبت کرد.
او در اینباره اظهار داشت: ابتدا چند مصاحبه آنلاین برگزار گردید. فکر می کنم در این بخش کمی بدشانسی آوردم چون که دوربین های افرادی که با من مصاحبه می کردند کار نمی کرد ازاین رو صحبت با صفحه خالی کمی برایم ناخوشایند بود. بخش دوم شامل آزمایشات پزشکی عمومی و پیشرفته بود و طی آن نامزدها تحت آزمایشات کور رنگی و اسکن قرار گرفتند. من می توانستم صدای پمپاژ خونم را از راه سیاهرگ گردن خود بشنوم. شنیدن آن واقعا جالب و عجیب بود.
وی ادامه داد: مصاحبه های نهایی برای من بسیار جالب تر بود چون که طی آن با فضانوردان اماراتی و ناسا ملاقات کردم. نمی دانستم که المنصوری، دکتر النیادی و فضانوردان آمریکایی مانند جسیکا میر و آن مک کلین با من مصاحبه خواهند کرد.
خانم المتروشی اظهار داشت: در آن زمان من تحت تأثیر قرار گرفتم چونکه واقعا می خواستم شبیه آن فضانوردان شوم. هیچگاه فکر نمی کردم که به این زودی با آنها ملاقات کنم. در طول مصاحبه نمی توانستم جلوی لبخندم را بگیرم. بعد از مصاحبه ها و معاینات آمادگی جسمانی سرانجام دو عضو جدید از فضانوردان اماراتی انتخاب شدند. بسیار خوشحال بودم. این رویایی بود که من از ۵ یا ۶ سالگی در سر می پروراندم. تیم فضانوردان از دو نفر به چهار نفر افزوده شد و همه ما پیشینه های مختلفی داشتیم.
هنوز زمان رفتن خانم المتروشی به فضا معلوم نیست اما او و آقای المولا بعد از اتمام آموزش ۳۰ ماهه در ناسا، برای مأموریت های آینده حائز شرایط خواهند بود. در صورت انتخاب هم این فضانوردان باید آموزش های مخصوص مأموریت خود که امکان دارد یک سال به طول بیانجامد را هم بگذرانند.

دسته‌ها