ارسال بسته ها با پهپاد در ترکیه

خرید بک لینک: ترکیه برنامه های خودرا برای تحویل بسته های پستی با پهپاد بین شهرهایی با فاصله بیش از ۳۰۰ کیلومتر اعلام نموده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پهپادها در چند سال قبل از یک ایده نوپا به یک فناوری امتحان پس داده تبدیل گشته اند که حالا می توانند تحویل خریدهای آنلاین و داروهای ضروری را به خانه مردم بر عهده بگیرند.
حالا ترکیه یکی از کشورهایی است که برای تلاش در استفاده از پهپادهای مخصوص حمل بار مورد توجه قرار گرفته است. این کشور تحقیقات اولیه برای توسعه و استقرار پهپادهای باری را به انتها رسانده است و درحال توسعه سیستم هایی است که تحویل بسته ها را بین شهرهای با فاصله بیش از ۳۰۰ کیلومتر به انجام برسانند.
این یک ادعای بلند پروازانه است، برای اینکه یک هواپیمای بدون سرنشین یا همان پهپاد بعنوان مثال باید برای تحویل یک بسته از استانبول به آنکارا حدود ۴۴۲ کیلومتر مسافت را طی نماید که فاصله بسیار زیادی برای یک پهپاد است.
ترکیه اعلام نموده است که حمل و نقل محموله ها با پهپادها با قوانین سختگیرانه ای همراه خواهد بود و ایمنی پهپادها، مردم و پرندگان از اصلی ترین نگرانی ها است.
پهپادهای مورد استفاده در این سیستم قادر خواهند بود تا چهار کیلوگرم محموله را بوسیله یک بزرگراه هوایی مشخص در یک ارتفاع مشخص حمل کنند. گام بعدی، تعیین خاصیت هایی مانند مسیری که باید طی شود، ارتفاعی که پهپادها در آن پرواز می کنند و مکان های فرود و برخاست آنها است.
همین طور اداره کل هوانوردی غیرنظامی این کشور تحقیقات جامعی را در مورد پهپادها در ترکیه انجام می دهد. این سازمان تا حالا به بالای ۵۰ هزار پهپاد با بیش از ۶۰۰ هزار خلبان ازراه دور مجوز داده است.
هیچ زمان بندی مشخصی برای این هدف تعیین نشده است و معین نیست که این کشور چگونه به این هدف بلندپروازانه دست خواهد یافت. با شرایط و فناوری مناسب، ممکنست تحقق این هدف چندان دور نباشد.
سیستم های مشابهی مانند سرویس “وینگ”(Wing) که سرویس تحویل بسته ها توسط پهپادها است که توسط شرکت “الفبت”(Alphabet) در استرالیا توسعه یافته و اجرائی شده است. این شرکت به لطف محبوبیتی که در لوگان استرالیا که شهری ۳۰۰ هزار نفری در حومه بریزبن است، تا حالا ۱۰۰ هزار تحویل انجام داده است. ساکنان این منطقه از تحویل قهوه، تنقلات و بسته های میان وعده توسط پهپادها استقبال کرده اند، برای اینکه این تجارت خصوصاً در دوران همه گیری بیماری کوید-۱۹ به کار آمده و رونق یافته است.
چنین پیشرفت هایی دستاوردهای حیرت انگیزی برای فناوری پهپادها است که شاید هنوز ارزش واقعی خودرا در مقیاس وسیع نشان نداده است.
سرویس “وینگ” همین طور می خواهد در آینده به شهرهای بزرگتری گسترش یابد و زمان نشان خواهد داد که آیا ترکیه می تواند این فناوری را توسعه دهد یا خیر.

منبع:

دسته‌ها