وزیر ارتباطات تاکید کرد؛ لزوم استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال

به گزارش خرید بک لینک وزیر ارتباطات با تکیه بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات، بر لزوم استفاده از این امکانات برای آبادانی و توسعه اقتصاد دیجیتال در روستاها تاکید کرد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی که با حضور مدیر توسعه روستایی وزارت ارتباطات و مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات ایران برگزار شد، ضمن اشاره به این که توسعه ارتباطات روستایی همچنان در دستور کار این وزارت خانه قرار دارد، اظهارکرد: الان ارتباطات به نیاز جدی و یک لزوم برای روستاییان به خصوص در شرایط شیوع کرونا تبدیل گشته است.
زارع پور با تقدیر از اقدامات ارزشمند ای که در سالهای گذشته برای توسعه ارتباطات روستایی صورت گرفته است، تصریح کرد: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته، دسترسی باقیمانده روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا آخر سال ۱۴۰۱ تکمیل می شود. وی خاطرنشان کرد: روستاهای باقی مانده به لحاظ صعب العبور و کوهستانی بودن جزو سخت ترین بخش باقی مانده از این طرح ملی است که نیازمند کار مجاهدانه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور بر استفاده از ظرفیت گروه های جهادی برای توسعه ارتباطات در مناطق دور افتاده و محروم تاکید نمود.
زارع پور دستور داد تا کارگروهی متشکل از مدیران اپراتورها و مدیر عامل مخابرات ایران و هم مدیران ذیربط وزارت ارتباطات برای حل مشکلات و سرعت بخشیدن به روند توسعه دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات تشکیل گردد و مبحث با جدیت پیگیری شود.
وی خواهان لزوم افزایش کیفیت ارتباطات در روستاهایی که تابحال زیر پوشش قرار گرفته اند، شد.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به برخی صدمه های اجتماعی فضای مجازی اظهار داشت: باید همزمان با ایجاد دسترسی، برنامه ریزی دقیقی در این عرصه داشته باشیم تا بتوانیم تهدیدات فضای مجازی را به فرصت هایی برای آبادانی روستاها، توسعه اشتغال، توسعه فرهنگی و توسعه اقتصاد دیجیتال تبدیل نماییم. زارع پور از مدیران حاضر در جلسه خواست تا برای تولید خدمات و محتوای بومی و توسعه اقتصاد دیجیتال در روستاها برنامه ریزی کنند و ایده ها و نظرات کارشناسان در این کارگروه را برای تصمیم گیری جمع بندی کنند.
همچنین مدیر توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و مدیران عامل اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات گزارشی از روند اقدامات انجام شده در حوزه توسعه ارتباطات روستایی، چالش های پیش رو و برنامه های پیشنهادی خود برای تسریع در توسعه ارتباطات بقیه روستاهای کشور تا آخر ۱۴۰۱ عرضه کردند.

دسته‌ها