تهیه تصاویری خاص از کهکشان ها

خرید بک لینک: ستاره شناسان انگلیسی بتازگی جامع ترین تصاویر کهکشان های دیده شده را تهیه و منتشر نموده اند. این تصاویر حاصل داده های جمع آوری شده توسط تلسکوپ فرکانس پایین/ لوفار (LOFAR) است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، این تصاویر دقیق از کهکشان ها حاصل سال ها کار پژوهشگران دانشگاه دورام به رهبری دکتر “لیه مورابیتو” (Leah Morabito) است.
شبکه لوفار تصاویر را در فرکانس های رادیویی FM ثبت می کند. تعدادی از مناطق جهان به چشم انسان تاریک به نظر می آید، اما باید گفت همان مناطق به خوبی در امواج رادیویی می درخشد که این مساله ستاره شناسان را قادر می کند تا بتوانند به رصد مناطق تشکیل ستاره ها یا کهکشان ها بپردازند.
ستاره شناسان با کمک این تصاویر جدید توانستند ساختار داخلی کهکشان های دور و نزدیک را با وضوح ۲۰ برابر بیشتر نسبت به تصاویر معمولی ثبت شده توسط لوفار ببینند. پژوهشگران با بهره گیری از سیگنال های تمام آنتن های اروپایی، قطر لنزها را به حدود ۲ هزار کیلومتر زیاد کردند، چونکه که این کار وضوح تصویر را بیست برابر می افزاید. لوفار شبکه ای متشکل از بیش از ۷۰ هزار آنتن کوچک است که در ۹ کشور اروپایی نصب شده است.

منبع:

دسته‌ها