دروغگویی تی موبایل برای دریافت تاییدیه ادغام با اسپرینت

مقامات رگولاتوری در ایالت کالیفرنیای آمریکا اپراتور مخابراتی تی موبایل را به گمراه کردن خود و دروغ گویی متهم کرده اند تا مجوز ادغام این شرکت و اپراتور اسپرینت صادر شود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، تی موبایل متهم است رگولاتورهای این ایالت را در مورد تعطیلی برنامه ریزی شده شبکه ارتباطات رادیویی سی دی ام ای خود گمراه کرده تا در سال ۲۰۲۰ مجوز ادغام با اسپرینت را دریافت کند.
کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا به تی موبایل فرمان داده برای جلوگیری از تحریم خود مدارکی را به کمیسیون ارائه کند که ثابت می کند این شرکت در مورد شبکه مورد اشاره اظهارتی دروغین یا گمراه کننده نداشته است.
یکی از دلیلهای اصلی موافقت با ادغام این دو اپراتور و خرید اسپرینت توسط تی موبایل به قیمت ۲۶ میلیارد دلار، آن بود که تی موبایل با فروش خدمات پیش پرداخته مخابراتی اسپرینت موسوم به بوست موبایل به یک شرکت رقیب موافقت نمود. در سال ۲۰۲۰ شرکت دیش ۱.۴ میلیارد دلار برای خرید بوست موبایل پرداخت کرد و تی موبایل هم پذیرفت خدمات نسل چهارم و نسل سوم ال تی ای و سی دی ام ای را به مشتریان بوست عرضه نماید تا در نهایت دیش آنها را به شبکه نسل پنجم خود منتقل کند.
تی موبایل ابتدا اعلام نمود تا سال ۲۰۲۳ از این مشتریان پشتیبانی می کند، اما بررسی ها نشان میدهد تی موبایل برای تعطیلی شبکه سی دی ام ای خود تا اول ژانویه سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی نموده است که تخلف شمرده می شود. این شرکت تخلفات فنی مشابه دیگری نیز داشته و ممکنست در مجموع برای این تخلفات به صدها هزار دلار جریمه محکوم شود.

دسته‌ها