مبین نت اولین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می نماید

در مراسم امضای تفاهم نامه اولین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان نخستین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی از سرویس هوشمند این شرکت رونمایی گردید.

به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، در مراسم امضای تفاهم نامه اولین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان نخستین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی، از سرویس هوشمند این شرکت با نام «مبیفارم» نیز رونمایی گردید. در این مراسم که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی، شرکت ارتباطات مبین نت و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء، روز شنبه، بیست و ششم تیرماه با حضور دکتر حسین طهرانی و مهندس مهدی غیناقی، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره مبین نت، دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و دکتر ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، نخستین فاز هوشمندسازی ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.
در ابتدای این مراسم، مهندس غیناقی، رییس هیئت مدیره مبین نت ضمن اشاره به اهمیت هوشمندسازی در صنعت کشاورزی، از همکاری مبین نت و همراه اول در این پروژه آگاهی داد و ظرفیت های موجود در مجموعه «همراه اول کسب وکار» را سودمند عنوان نمود. در ادامه مهندس غیناقی اظهار داشت: اپراتورهای ارتباطی اساسا باید در کنار بازیگران صنعت کشاورزی باشند تا با راه اندازی یک اکوسیستم و ایجاد پروژه ای مشترک، زمینه پیاده سازی هر چه موفق تر برقرار شود.
همچنین دکتر جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی نیز با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های هوشمندسازی مشابه در صنعت کشاورزی، اعلام نمود: با توجه به این که ۱۰۰ هزار هکتار زمین برای انجام چنین پروژه هایی داریم، بر انجام هوشمندسازی تاکید داریم و در این راه مصمم هستیم.
در انتهای این جلسه، تفاهم نامه پروژه مبیفارم با حضور دکتر طهرانی و مهندس غیناقی، مدیرعامل رییس هیأت مدیره مبین نت همین طور دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

دسته‌ها