تولید دست رباتیکی که بازی ویدئویی انجام می دهد

به گزارش خرید بک لینک محققان از تولید دست رباتیک نرمی اطلاع داده اند که سه انگشت آن به صورت مستقل هدایت شده و می تواند بازی های ویدئویی را با استفاده از دسته های بازی اجرا نماید.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از نیواطلس، این دست رباتیک که در دانشگاه مریلند ساخته شده توانسته مرحله نخست از بازی ویدئویی مشهور سوپرماریو را در عرض تنها ۹۰ ثانیه به اتمام برساند.
تولید دست های رباتیک مکانیکی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و دقت آنها هم معمولا زیاد نیست. اما دست رباتیک جدید که با کم و زیاد کردن فشار هوا کار می کند، با چاپگر سه بعدی قابل تهیه و تولید بوده و هر یک از انگشتان آن به صورت مستقل برای کنترل بخشی از دسته کنترل کنسول بازی مورد استفاده قرار می گیرد.
دست های رباتیک الکترونیک معمولی معمولا بگونه ای ساخته می شوند که یک مسیر انتقال نیرو برای هر انگشت در نظر گرفته می شود و در نتیجه این ابزار معمولا سنگین، حجیم، پرمصرف و غیرمنعطف هستند. اما برای هر انگشت دست جدید یک پمپ هوای مستقل در نظر گرفته شده و سه ترانزیستور سیال کار انتقال نیرو و کم و زیاد کردن فشار هوا را بر عهده دارند.
این دست رباتیک در آینده می تواند کاربردهای گسترده تری پیدا کرده و برای انجام عمل های جراحی، هدایت دستگاههای توانبخشی، تولید پروتزهای شخصی سازی شده و غیره به کار رود.

منبع:

دسته‌ها