نظارت بر خواب با رادار توسط آمازون

خرید بک لینک: کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا(FCC) به شرکت ˮآمازونˮ اجازه استفاده از رادار را برای ضبط و ثبت حرکت افراد در فضای سه بعدی و امکان نظارت بر خواب آنها را صادر کرده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، اگر با بهره گیری از مچ بند یا ساعت هوشمند برای نظارت بر خواب خود اذیت می شوید، “آمازون” خبرهای خوبی برای شما دارد. این شرکت بتازگی مجوز استفاده از رادار برای ثبت حرکت در فضای سه بعدی و امکان نظارت بر خواب بدون تماس با کاربر را دریافت کرده است.
بااینکه هنوز جزئیاتی از شکل ظاهری این دستگاه در دسترس نیست، اما این خبر حالا گزارش های اوایل سال جاری در مورد کار “آمازون” بر روی دستگاهی برای نظارت بر خواب کاربران و جستجوی علایم آپنه خواب را تأیید می کند.
همین طور گزارش ها حاکی از آنست که این دستگاه از دستیار هوشمند “الکسا” بهره می برد، اما معین نیست که این دستگاه در نسخه های بعدی “الکسا اکو” قرار خواهد گرفت یا نه.
طبق مجوز صادر شده توسط کمیسیون فدرال ارتباطات(FCC)، سنسور راداری “آمازون” در باند فرکانس ۵۷ تا ۶۴ گیگاهرتز کار خواهدنمود. این طیف قبلاً برای تسهیل ارتباطات ایمن مورد استفاده قرار می گرفت، اما از سال ۲۰۰۱ توسط “FCC” برای ارتباطات بی سیم بدون مجوز در نظر گرفته شده است.
طول موج در باند ۵۷-۶۴ گیگاهرتز از ۱۰ میلی متر(۳۰ گیگاهرتز) تا یک میلی متر(۳۰۰ گیگاهرتز) متغیر است. اینها قابلیت انتقال سرعت متناسب با نرخ کابل فیبر نوری را دارند. علاوه بر این، این امواج دارای دامنه کوتاه تر و امنیت بالاتری هستند و از تداخل مصون هستند که آنها را برای ارتباطات میان بُرد ایده آل می کند.
قبل از “آمازون”، شرکت “گوگل” در سال ۲۰۱۸ مجوز مشابهی را جهت استفاده از یک رادار ۶۰ گیگاهرتزی در تلفن هوشمند “پیکسل” خود دریافت کرده بود. یکی دیگر از سازندگان گوشیهای هوشمند موسوم به “OnePlus” نیز می خواهد از این فنآوری برای نظارت بر الگوی تنفس کاربران استفاده نماید.
حالا این مجوز، “آمازون” را یک گام به رونمایی از دستگاه ردیابی خواب خود نزدیک می کند که همین طور ادعا می شود به افراد معلول کمک می نماید و برنامه های تندرستی و سلامتی در رابطه با خواب را برای کاربران فراهم می آورد.

منبع:

دسته‌ها