اندازه گیری علایم حیاتی با نخستین پوست هوشمند ضد عرق

خرید بک لینک: یک نوع پوست مصنوعی هوشمند جدید که برخلاف همه پوست های مصنوعی دیگر، ضد عرق و مقاوم است و قابلیت تنفس دارد، قادر می باشد اطلاعات حیاتی را از پوست دریافت کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تاکنون انواع پوست های مصنوعی الکترونیکی را از نوع خود ترمیم کننده و نوع کشسان همانند پوست انسان شاهد بوده ایم. اما همه این پوست های مصنوعی یک مشکل مشترک دارند و آن این است که در نتیجه قرار گرفتن در معرض عرق بدن می توانند از کار بیفتند و از بین بروند.
حالا مهندسان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) و پژوهشگران در کره جنوبی موفق به ایجاد یک پوست الکترونیکی هوشمند جدید شده اند که ضد عرق است.
“جیهوان کیم” استادیار مهندسی مکانیک در MIT اظهار داشت: با این پوست قابل انعطاف و قابل تنفس، هیچگونه تجمع عرق، خوانش اطلاعات غلط یا جدا شدن از روی پوست وجود نخواهد داشت. ما می توانیم با آن، سنسورهای پوشیدنی جدیدی تهیه نماییم که می توانند نظارت طولانی مدت را بر علایم حیاتی بدن انجام دهند.
این پوست هوشمند جدید مجهز به مجاری عرق مصنوعی است که به منافذ پوست انسان شباهت دارد و لایه های فوق نازک در مواد آن تعبیه شده است. این کار به این پوست هوشمند اجازه تعریق می دهد تا عرق بدن به آسانی از آن عبور کند و مانع از تجمع عرق زیر آن شود و از لطمه رساندن و خراب شدن این پوست مصنوعی جلوگیری شود.
پژوهشگران حالا براین باورند که از ابداع جدید آنها می توان در پوست های هوشمند با ماندگاری بالا استفاده نمود. پوست هایی که می توانند علایم حیاتی را بصورت روزانه بررسی نمایند و یا پیشرفت سرطان پوست و سایر شرایط را ردیابی کنند.
“کیم” دریافت که یک پوست مصنوعی کارآمد باید بتواند عرق بدن را از خود عبور دهد. وی دریافت که به جهت اینکه این پوست الکترونیکی واقعاً پوشیدنی و قابل استفاده باشد، باید این خاصیت را داشته باشد.
وی اظهار داشت: عرق می تواند بین پوست الکترونیکی و پوست بدن جمع شود که می تواند سبب لطمه به پوست مصنوعی و عملکرد نامناسب حسگرها شود. بدین سبب ما کوشیدیم این دو مشکل را بطور همزمان حل نماییم و اجازه دهیم عرق بوسیله پوست الکترونیکی عبور کند.
سپس “کیم” و تیمش به الهام از پوست واقعی انسان روی آوردند. آنها بررسی کردند که منافذ عرق انسان چگونه است و چگونه رفتار می کند و از آن، الگوی مشابهی برای پوست الکترونیکی خود برداشتند.
حالا تنها کاری که باید صورت گیرد بهبود مقاومت این پوست الکترونیکی است، چونکه هم اکنون بسیار نرم است که آنرا بسیار شکننده می کند.

منبع:

دسته‌ها