برای آگاهی بخشی درباره جرایم؛ ایرانسل، رگولاتوری و قوه قضاییه تفاهم نامه امضا کردند

خرید بک لینک: ایرانسل، رگولاتوری و قوه‌ی قضائیه، با امضای یک تفاهم نامه، برای آگاهی بخشی درباره‌ی پیش گیری از وقوع جرایم، همکاری می کنند.
به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، این تفاهم نامه در قالب «پویش ملی ارتقای آگاهی های حقوقی جامعه» و بمنظور ایجاد و گسترش همفکری، همکاری و تعامل درباب موضوع های مربوط به پیش گیری از وقوع جرایم در زمینه ارتباطات، بین معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و اپراتورهای همراه، به امضا رسید. مراسم امضای این تفاهم نامه، بامداد شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰، در سالن همایش های عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، دکتر علی غلامی معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و مهندس یاسر رضاخواه مدیرعامل رایتل اجرا شد.
با امضای این تفاهم نامه، طرفین توافق کردند تا برای افزایش همکاری ها در زمینه‌ی ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی عمومی در استفاده از ابزارهای بهره برداری از خدمات ارتباطی و ظرفیت های فضای مجازی، پیش بینی، طراحی و اجرای اقدامات مشترک بمنظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان با رویکرد پیش گیری از وقوع جرم و کاهش لطمه های اجتماعی و نیز ایجاد بسترهای لازم حمایتی قضایی برای رفع موانع قضایی ایجاد پوشش ارتباطی و یا خلل در استمرار ارایه‌ی خدمات عمومی زمینه ساز ارتکاب جرایم، تلاش خودرا مضاعف کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، با اشاره به لزوم کاهش سالانه ۳۰ درصدیِ وقوع جرایم آنلاین، برمبنای سند شبکه‌ی ملی اطلاعات، از مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و اپراتورها برای ایجاد زمینه‌ی این همکاری تشکر کرد. آذری جهرمی ابراز امیدواری کرد نتیجه‌ی این همکاری، آرامش بیشتر برای مردم و کمک به توسعه ی بیشتر در حوزه‌ی فضای مجازی باشد که از مطالبات مهم مردم است. معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه نیز در این مراسم، با اشاره به آمار قابل توجه وقوع جرایم ناشی از کمبود آگاهی های حقوقی، همچون انواع کلاهبرداری ها، ارتقای آگاهی حقوقی مردم بصورت عمومی و نیز در حوزه‌ی جرایم خاص، بوسیله کانال های اطلاع رسانی اپراتورها مانند ارسال پیامک را همچون با اهمیت ترین عوامل کاهش وقوع جرایم مذکور، عنوان نمود.

منبع:

دسته‌ها