به دلیل انتقاد از آمازون؛ درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نکند!

خرید بک لینک: شرکت آمازون بطور رسمی از کمیسیون فدرال تجارت آمریکا درخواست کرده که لینا خان رییس این کمیسیون از تحقیقات در مورد انحصارطلبی این شرکت کنار گذاشته شود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، برمبنای درخواست ۲۵ صفحه ای این شرکت، لینا خان در مورد حقایق و مسائل حقوقی مربوط به این پرونده قضائی پیش داوری داشته و به همین علت نباید در تحقیقاتی که آمازون موضوع و متهم آنست، مشارکت داشته باشد.
این در حالی است که جو بایدن رییس جمهور آمریکا، لینا خان را بعنوان رییس کمیسیون مذکور منصوب کرده و طرح چنین درخواستی سبب حیرت ناظران و مفسرین شده است.
لینا خان از منتقدان همیشگی شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا مانند آمازون بوده و همیشه آنها را به انحصارطلبی تجاری و کوشش برای کنار زدن رقبای کوچک تر و حذف آنها از بازار متهم کرده است.
لینا خان در سال ۲۰۱۷ مقاله ای در ژورنال حقوقی دانشگاه ییل منتشر نموده و تصریح کرده بود قوانین و سیاست های آمریکا هیچ گاه به اندازه کافی برای مسئول نگهداشتن شرکت هایی مانند آمازون کافی نبوده است.
آمازون با استناد به همین مقاله و مقالات و اظهارات دیگر لینا خان مدعی شده که باتوجه به اصرار وی در خصوص نقض قوانین ضد انحصار توسط آمازون، یک ناظر منطقی نتیجه می گیرد که او دیگر نمی تواند با ذهنی باز و آزاد به دفاعیات آمازون گوش دهد.
لیناخان سابقه همکاری ۱۶ ماهه با کمیته فرعی ضد انحصار وابسته به کمیته قضائی کنگره آمریکا را دارد که در مورد عملکرد آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل تحقیق می کردند.
تحقیقات ضد انحصار از آمازون وقتی وارد مرحله تازه ای شد که این شرکت از برنامه خود برای خرید استودیوی فیلم سازی متروگلدن میر به قیمت ۸.۴۵ میلیارد دلار آگاهی داد.

منبع:

دسته‌ها