تونل شرکت بورینگ پذیرای نخستین مسافران

با گذشت دو سال از تایید شدن پروژه و یک سال از اختتام عملیات ساخت و ساز تونل زیرزمینی مرکز گردهمایی لاس وگاس، حالا شرکت بورینگ(Boring) حمل و نقل نخستین مسافران را آغاز نموده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این سیستم شرکت کنندگان گردهمایی را بین ایستگاه های زیر تاسیسات جابه جا می کند و امید می رود نخستین بخش از سیستم حمل و نقل زیرزمینی درحال گسترش در سراسر این شهر باشد.
به قول شرکت فست (Fast)، هم اکنون سیستم حمل و نقل زیرزمینی شرکت بورینگ شامل دو عدد تونل یک طرفه است که سه ایستگاه را در اعماق ۱۲ متری زمین به یکدیگر وصل می کند. درنوردیدن کل مسیر که ۲.۷ کیلومتر است دو دقیقه زمان می برد و مسافران می توانند سوار خودرو های داری راننده ی تسلا شوند که با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.
کسانی که با برنامه های شرکت بورینگ آشنایی دارند ممکنست متوجه این مساله شده باشند که این تونل ها با آن چه که ایلان ماسک تصور می کرد متفاوت می باشد. او تصور می کرد خودرو ها بوسیله ی آسانسور از خیابان به تونل ها وارد می شوند و بطور خودران با سرعت بالا به حرکت در می آیند. در حقیقت شرکت بورینگ در سایت خود اعلام نموده که خودرو های این تونل ها می توانند تا سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.
بااینکه نخستین عملیات تجاری این تونل ها با تصورات بلند پروازانه فاصله دارد اما این شرکت اعلام نموده که بوسیله ی این تونل ها می توان در هر ساعت ۴ هزار و ۴۰۰ نفر را جابه جا کرد و آنها قصد دارند این سیستم را گسترش دهند و به ۴۳ ایستگاه با قابلیت حمل ۵۱ هزار مسافر در ساعت برسانند.

دسته‌ها