ایلان ماسک: استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!

خرید بک لینک استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، “ایلان ماسک” در حساب کاربری توییتر خود اعلام نمود که کار ساخت سکوی پرتاب فضایی شرکت “اسپیس ایکس” در اقیانوس معروف به “دیموس”(Deimos) به خوبی درحال پیشروی است و سال آینده می تواند میزبان پرتاب موشک “استارشیپ”(Starship) باشد.
این سکوی پرتاب دریایی یک سازه دریایی است که بعنوان بخشی یکپارچه از سیستم موشکی “استارشیپ” عمل خواهد نمود.
این سکو قابلیت پرتاب و فرود موشک “استارشیپ” ؛ موشکی که “ماسک” ادعا می کند انسان را به مریخ خواهد برد، خواهد داشت.
گفتنی است که اوایل سالجاری، شرکت “اسپیس ایکس” دو دکل نفتی از کار افتاده را در نزدیکی سواحل تگزاس خریداری کرد تا به سکوهای پرتاب شناور برای “استارشیپ” تبدیل شوند. این دو دکل نفتی تغییر شکل یافته به نام دو قمر کوچک سیاره مریخ به نامهای “فوبوس”(Phobos) و “دیموس”(Deimos) نام گذاری شده اند.
اکنون “ایلان ماسک” در توییتر وجود و ساخت این سکوی پرتاب دریایی را تأیید کرده و بر تصویری که یک طرفدار از تصور خود درباره این سکوی پرتاب دریایی به اشتراک گذاشته بود، صحه گذاشت.

از آنجا که “اسپیس ایکس” جدید ترین نمونه اولیه موشک “استارشیپ” معروف به “SN۱۵” را با موفقیت در تگزاس آزمایش کرد و این نسخه تبدیل به نخستین نمونه اولیه ای شد که بدون انفجار به کار خود آخر می دهد، این شرکت به توسعه این مدل از موشک خود ادامه می دهد.
در حالی که “ایلان ماسک” هنوز مهلت نهایی برای فرود “استارشیپ” در مریخ تعیین نکرده است، در اکتبر گذشته تخمین اولیه خود درباره فرود روی مریخ در سال ۲۰۲۲ را پس گرفت و سال ۲۰۲۴ را تعیین کرد.
مدار چرخش خورشیدی زمین و مریخ هر دو سال یک مرتبه این سیاره ها را به نزدیک ترین مسیر بین خود می رساند، بنابراین سه مأموریت رباتیک به سمت سیاره سرخ همچون مریخ نورد “استقامت”(Perseverance) ناسا و مریخ نورد “ژورونگ”(Zhurong) چین طی چند هفته گذشته روانه مریخ شدند.

“ماسک” در مورد مبحث فرود روی مریخ در سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: من فکر می کنم ما یک فرصت برای مبارزه پیدا کرده ایم، اما برای تحقق این امر، تیم “اسپیس ایکس” باید خیلی سریع تر پیش برود. نخستین کسانی که به مریخ سفر می کنند بی شباهت به کسانی نیستند که اولین بار قطب جنوب را کاوش کردند. احتمالاً هم گروهی در راه رسیدن به مریخ طی چند دهه آینده قربانی خواهند شد.
به هر حال سفر به مریخ مطمئناً خطرناک خواهد بود و سوالات ما در این مورد با شروع پرتاب از سکوهای دریایی در سال ۲۰۲۲ بیشتر هم خواهد شد.

منبع:

دسته‌ها