علوم فضایی چیست؟

ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصاویری از فضانوردان هنگام انجام آزمایشات مختلف منتشر نمود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا، ایستگاه فضایی بین المللی با انتشار این تصاویر نوشت: علوم فضایی، علمی است که در آن محققان پدیده های جدیدی را که در گرانش زمین قابل کشف نیست، کشف می کنند.

عکس ۱) شین کیمبرو(Shane Kimbrough) فضانورد ناسا به مطالعه مدیریت آب گیاهان می پردازد و طی آن به بررسی هیدروپونیک در شرایط ریزگرانش می پردازد که این مورد همینطور امکان دارد سیستم های آبیاری روی زمین را بهبود بخشد. کشت هیدروپونیک یا آب کشت شیوه کشت گیاه بدون خاک می باشد.

عکس ۲) آکی هیکو هوشیده(Akihiko Hoshide) فرمانده مأموریت اکسپدیشن-۶۵ و فضانورد آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن، سرخرگ رانی پای راست خویش را برای آزمایش سالخوردگی عروقی اسکن می کند و به بررسی این مورد که پرواز فضایی طولانی مدت بر ساختار قلب عروقی یک فضانورد چه تأثیری می گذارد، می پردازد.

عکس ۳) توماس پسکه(Thomas Pesquet)فضانورد آژانس فضایی اروپا به بررسی نمونه های بلوری پروتئینی برای انجام یک مطالعه بیوتکنولوژی می پردازد. که این مورد به صورت بالقوه به توسعه داروهای بهتر برای درمان انواع بیماری ها در زمین و پیشرفت تجاری فضا منجر می شود.

تصویر ۴) مگان مک آرتور(Megan McArthur) فضانورد ناسا بر روی یک تحقیق فیزیک فضایی کار می کند و می خواهد فناوری مورد استفاده در تولید بلورهای نیمه رسانا را بهبود بخشد.

عکس ۵) “مارک وند هی”(Mark Vande Hei) مهندس پرواز ناسا برای مطالعه مبحث “مصونیت آسمانی”(Celestial Immunity) در داخل بخش “LSG” کار می کند. این مطالعه امکان دارد بینشی در مورد تولید واکسن و داروهای جدید فراهم آورد که این امر هم امکان دارد به پیشرفت تجاری سازی فضا کمک نماید.

منبع:

دسته‌ها