درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای استارلینک !

اینترنت فضایی ایلان ماسک به یک مشکل غیرمعمول برخورده است: درختان!
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، مشترکین سرویس اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس که از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ در عرض های جغرافیایی بالای خط استوا مثل سیاتل وارد فاز بتا شده است به مشکلاتی برخورد کرده اند.
یکی از مشترکین در وب سایت ردیت(reddit) نوشت: ما می خواهیم از اینترنت استارلینک استفاده نماییم اما آسمان محل زندگی ما با درختانی به طول ۴۰فوت(۱۲ متر) پوشانده شده است آیا امکان استفاده از استارلینک در این مکان هست؟
مشترک دیگری مشکل مشابهی را گزارش کرد و پرسید آیا میتوان از کوه ها برای قرار دادن آنتن استارلینک بهره برد تا شش تا ۱۰ فوت(۲ تا ۳ متر) بالاتر از درختان قرار بگیرد.
فرد دیگری برای رفع این مشکل از یک سه پایه بر روی سقف خانه بهره برد.

جهت راه اندازی اینترنت استارلینک مشترکین باید یک دیش ماهواره به قیمت ۴۳۹ پوند خریداری کنند و ماهانه مبلغ ۸۴ پوند بپردازند. آنها همینطور نیازمند برقراری ارتباط مستقیم بین ماهواره و دیش هستند این بدان معناست که ساختمان های اطراف، درختان و سایر موانع می توانند برای این سرویس اینترنتی چالش برانگیز باشند.

در وب سایت استارلینک نوشته شده است که اگر می توانستیم ارتباط میان ماهواره و دیش را مشاهده نماییم مانند یک پرتو نور بود که این دو را به یکدیگر وصل می کند و با حرکت ماهواره این پرتو هم جابه جا می شود. موانعی که در بخش های پایین تر قرار دارند بیشتر ایجاد مشکل می کنند چونکه ماهواره ها بیشتر در این مناطق مستقر هستند. بهترین راهنمایی که می توانیم در اختیارتان قرار دهیم این است که “استارلینک” خویش را در بالاترین مکان ممکن نصب کنید جایی که بی خطر است و آسمان به صورت واضحی مشخص است. استارلینک تصریح کرد: وجود حتی “یک درخت” هم می تواند سبب ایجاد اختلال در سرویس اینترنت شود.

“استارلینک” اپلیکیشنی هم برای کاربران فراهم نموده تا موانع موجود را بررسی نمایند.
به نقل از مارک جکسون(Mark Jackson) سردبیر وبسایت ISPreview که به بررسی سرویسهای اینترنت در انگلستان می پردازد، استارلینک که هنوز در مرحله ی آزمایشی بتا قرار دارد و مقرر است با ارسال ماهواره های بیشتر سیستمش را بهبود بخشد جهت استفاده در محیط های شهری طراحی نشده است چونکه ساختمان ها می توانند در آن ایجاد اختلال کنند. اما در مناطق روستایی هم مشکل بزرگ تری وجود دارد و آن درختان هستند. بعضی از افراد امکان دارد بتوانند آنرا روی سقف نصب کنند باآنکه سوالاتی در مورد مقاومت این دیش در مقابل وزش باد مطرح می شود و امکان دارد نیاز باشد هنگام طوفان آنرا از روی سقف بردارید.
وی ادامه داد: تنها زمان مشخص می کند که آیا این مشکلات قابل حل هستند یا خیر. چالش بزرگ تر به سوددهی رساندن این سرویس در کنار صدمه نرساندن به علم نجوم است.
با این وجود برای خیلی از مشترکین اینترنت استارلینک گزینه ی خوبی در مقابل اینترنت سنتی است.

منبع:

دسته‌ها