تغییر دی ان ای سلول های تی برای مقابله با سرطان

خرید بک لینک: پژوهشگران آمریکایی اهتمام دارند تا با تغییر دادن DNA سلول های تی، به درمان سریع تر سرطان کمک کنند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشی که به سرپرستی “دانشگاه مینه سوتا”(University of Minnesota) آمریکا انجام شده است، نشان میدهد که چگونه سلول های ایمنی مهندسی شده که در درمان سرطان به کار می روند، می توانند بر موانع فیزیکی غلبه کنند و به سیستم ایمنی خود بیمار امکان دهند تا با تومورها روبرو شود. شاید این پژوهش بتواند به بهبود درمان های سرطان در آینده کمک نماید.
ایمنی درمانی که بجای مواد شیمیایی یا اشعه به کار گرفته می شود، نوعی روش درمان سرطان است که به سیستم ایمنی شخص بیمار کمک می نماید تا به مقابله با سرطان بپردازد. سلول های تی، نوعی از گلبول های سفید هستند که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن بر عهده دارند. سلول های تی، مانند سربازانی هستند که سلول های مهاجم را جستجو می کنند و هدف قرار می دهند.
بااینکه موفقیت هایی در استفاده از ایمنی درمانی برای برخی انواع سرطان در خون یا اندام های تولیدکننده خون وجود داشته اما کار سلول تی در تومورهای جامد دشوارتر است.
“پائولو پروونزانو”(Paolo Provenzano)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: تومور مانند یک مانع است که سلول تی باید با آن روبرو شود تا به سلول های سرطانی برسد. سلول های تی، به تومورها وارد می شوند اما نمی توانند به خوبی در اطراف حرکت کنند و به جایی که نیاز دارند، برسند.
پژوهشگران در این پروژه که اولین نمونه در نوع خود است، تمرکز خودرا بر مهندسی سلول های تی و ایجاد معیارهای طراحی مهندسی معطوف داشتند تا سلول ها را برای غلبه بر این موانع، آماده تر کنند. اگر این سلول های ایمنی بتوانند سلول های سرطانی را تشخیص دهند و به آنها برسند، می توانند تومور را از بین ببرند.
سفتی تومور سبب می شود که سرعت سلول های ایمنی بدن، حدودا تا دو برابر نماید شود.
پروونزانو اظهار داشت: این اولین پژوهشی است که در آن، تعدادی از عناصر ساختاری و سیگنال دهنده را شناسایی کرده ایم که می توانند سلول های تی را تنظیم کنند تا جنگجویان موثرتری در مقابل سرطان باشند.
پژوهشگران برای مهندسی سلول های تی، از فناوری های پیشرفته ویرایش ژن استفاده کردند تا DNA سلول های تی را تغییر دهند و بدین ترتیب، سلول های تی بتوانند از موانع تومور بهتر عبور کنند. هدف نهایی این کار، کاهش سرعت سلول های سرطانی و سرعت بخشیدن به سلول های ایمنی مهندسی شده است. پژوهشگران اهتمام دارند سلول هایی را ایجاد کنند که بتوانند بر موانع مختلف غلبه کنند. هنگامی که این سلول ها با یکدیگر ادغام می شوند، هدف سلول های ایمنی، غلبه کردن بر موانع برای رسیدن به سلول های سرطانی خواهد بود.
پروونزانو افزود: مراحل بعدی، ادامه بررسی خاصیت سلول ها برای درک بهتر تعامل میان سلول های ایمنی و سلول های سرطانی است.
پژوهشگران هم اکنون سلول های ایمنی مهندسی شده را در جوندگان بررسی می کنند و قصد دارند که در آینده، آزمایش های بالینی را روی انسان ها انجام دهند.
این پژوهش، در مجله “Nature Communications” به چاپ رسید.

منبع:

دسته‌ها