محققان اعلام کردند افرادی که اضافه وزن دارند برای مقابله با عفونت تنفسی پروبیوتیک مصرف کنند

خرید بک لینک: خراسان رضوی هم اکنون، میکروبیوم انسان موضوعی محبوب شده است. نتایج تحقیقات بیشتر نشان می دهد، حفظ تعادل سالم باکتری های خوب در روده برای کل بدن از اهمیت حیاتی برخوردارست.
به نقل از نیوز، هم اکنون، پژوهشگران در لندن بیان کردند: مصرف پروبیوتیک ها نه فقط برای روده شما مفید هستند بلکه ممکنست به شما کمک کنند تا تنفس بهتری داشته باشید.
دکتر بنیامین مولیش از کالج امپریال لندن اظهار نمود: مصرف روزانه پروبیوتیک به ویژه برای افراد دارای اضافه وزن، چاق و مسن بسیار مفید می باشد. این بیماران هنگام استفاده منظم از پروبیوتیک ها طی یک مطالعه ۶ ماهه مشکلات تنفسی کمتری را تجربه کردند.
مولیش، مدرس بالینی بخش بیماریهای گوارشی اظهار داشت: «قرار دادن باکتری در روده و کاهش خطر مبتلاشدن به عفونت تنفسی ایده شهودی نیست و شواهد دیگر نشان می دهد، میکروبیوم روده با سیستم های مختلف اندام های ما رابطه پیچیده ای دارد و فقط بر عملکرد روده یا کبد تاثیر ندارد بلکه بر جنبه هایی از عملکرد کل بدن موثر است.»
آیا روده شما با ریه ها ارتباط دارد؟
پژوهشگران در یک مطالعه دوسوکور کنترل شده با دارونما با تمرکز بر پروبیوتیک ها و کاهش وزن، اطلاعات سلامت روزانه ۲۲۰ بیمار را بررسی کردند. پژوهشگران مواردی از سرفه، گلودرد یا خس خس سینه که ممکنست عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را نشان دهند، مورد بررسی قرار دادند.
نتایج نشان داد، شرکت کنندگانی که در طول آزمایش پروبیوتیک مصرف کردند، نسبت به افرادی که از دارونما استفاده می کردند، ۲۷ درصد کمتر در معرض بروز مشکلات تنفسی بودند. شرکت کنندگان ۴۵ سال به بالا و افرادی که چاق بودند بیشترین مزیت مصرف پروبیوتیک ها را تجربه کردند.
پژوهشگران خاطرنشان کردند: افرادی که با چاقی دست وپنجه نرم می کنند در معرض خطر بیشتر مبتلاشدن به عفونت های تنفسی قرار دارند. تاکنون، نتایج تحقیقات فقط نشان داده اند که پروبیوتیک ها موجب تقویت سلامت تنفس کودکان و بزرگسالان سالم می شوند.
دکتر مولیش می گوید: این یافته ها به افزایش علاقه در مورد تحقیقات چگونگی ارتباط روده و ریه ها می افزاید و فقط روده سیگنال هایی ارسال نمی کند که بر عملکرد ریه ها تاثیر داشته باشد بلکه این ارتباط دوطرفه است. تغییر در میکروبیوم روده می تواند جنبه های زیادی از سلامتی ما را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع:

دسته‌ها