واکسیناسیون کرونا در قلعه دراکولا

به گزارش خرید بک لینک خراسان رضوی هم اکنون، قلعه برن رومانی که الهام بخش داستان های ترسناک است، میزبان دریافت کنندگان واکسن کرونا شده است.
به نقل از نیوز، قلعه دراکولا یا قلعه برن یکی از عجیب ترین و زیباترین قلعه های رومانی است که میراث ملی رومانی هم به حساب می آید. داستان های ترسناک و افسانه های زیادی در مورد این قلعه وجود دارد که سبب جذابیت آن شده است البته تنها این داستان ها سبب محبوبیت قلعه دراکولا نشدند بلکه نوع برج ها و معماری داخلی قلعه هم چشم گیر است.
کشور رومانی در آخر این هفته برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا را برای بازدیدکنندگان این قلعه اجرا می کند و بازدیدکنندگان تجربه زخم و درد را با سوزن و نه دندان های خون آشام تجربه خواهند کرد.
یکی از بادیدکنندگان این قلعه، مهندس ۳۹ ساله لیویو نیکولا اظهار داشت: «من با خانواده ام به بازدید قلعه آمدم و وقتی پوستر را دیدم شهامتم بیشتر شد و پذیرفتم که واکسن دریافت کنم.»
به دریافت کنندگان واکسن در این قلعه گواهی «جسارت و مسئولیت» داده می شود و این قلعه به مدت ۱۰۰ سال پذیرای آنان خواهد بود و همینطور تور مجانی «اتاق شکنجه» هم تقدیم آنان می شود.
قلعه برن که در یک دره مه آلود در کوه های کارپات واقع شده است، با ولاد سوم یا ولاد دراکولا، شاهزاده رومانیایی قرن پانزدهم مرتبط می باشد هرچند که وی هیچگاه در این قلعه اقامت نداشته است.

اعتقاد بر این است که توصیفات این قلعه الهام بخش نویسنده داستان های دراکولا، برام استوکر در سال ۱۸۹۷ بوده است.
دولت رومانی به دستگاههای واکسیناسیون محلی و ماراتن های ۲۴ ساعته در اماکن مهم مانند کتابخانه ملی در بخارست روی آورده تا شهروندان بیشتری را واکسینه کند.
بئاتریس مالر، رئیس بیمارستان ماریوس نستا اظهار نمود: «این مراکز برای همه افرادی که می خواهند واکسینه شوند اما نتوانستند از راه اینترنت ثبت نام کنند، خدمات عرضه می کنند.»
وی ادامه داد: دسترسی به افرادی که در خیلی از مناطق بدون پزشک محلی زندگی می کنند هم دشوار خواهد بود.
حدودا ۳.۶ میلیون رومانیایی از این کشور ۱۹ میلیون نفری حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند و هدف مقامات واکسیناسیون پنج میلیون نفر تا ماه ژوئن است.

دسته‌ها