بالگرد نبوغ برای دومین بار به پرواز در آمد

خرید بک لینک: بالگرد ˮنبوغˮ دومین پرواز خودرا با موفقیت به انجام رساند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بالگرد “نبوغ” ناسا در روز بامداد روز ۲۲ آوریل(دوم اردیبهشت)، تنها سه روز بعد از نخستین پرواز تاریخ سازش در سطح سیاره ی سرخ، برای دومین بار بر فراز دهانه ی جزرو به پرواز درآمد.
نخستین پرواز این بالگرد که در روز دوشنبه(۳۰ فروردین) انجام شد و این بالگرد مسیر عمودی مستقیمی را طی کرد و در این پرواز که ۳۹ ثانیه به طول انجامید “نبوغ” سه متر از سطح مریخ فاصله گرفت. گروه مسئول این بالگرد در روز پنجشنبه “نبوغ” را برای دومین بار به مدت ۵۲ ثانیه به پرواز درآوردند.
مقامات ناسا در آزمایشگاه پیشرانه جت در جنوب کالیفرنیا در توییتی نوشتند: بالگرد مریخ دومین پرواز خودرا با موفقیت به انجام رساند و تصویر سیاه و سفید دیگری ثبت نمود. این بالگرد همین طور به موفقیت های جدیدی همچون پرواز با ارتفاع بیشتر، مدت زمان معلق بودن طولانی تر و پرواز بصورت افقی دست یافت.

میمی آنگ(MiMi Aung)، مدیر پروژه ی “نبوغ” قبل از دومین پرواز این بالگرد در پستی نوشت: “نبوغ” در پروازی که امروز انجام خواهد داد تا ارتفاع پنج متری بالا خواهد رفت و به اندازه ی دو متر به طرفین حرکت خواهدنمود. سپس متوقف می شود و به دور خود می چرخد تا دوربین رنگی اش را به سمت جهات مختلف بگیرد.
فناوری “نبوغ” نشان میدهد که پرواز در مریخ امکانپذیر است و مقامات ناسا می گویند به لطف فعالیت پیشگامانه ی “نبوغ”، بالگردها در آینده تبدیل به عناصر اصلی ماموریت ها در سیاره ی سرخ می شوند.
آنگ و گروهش قصد دارند تا طی دو هفته ی باقی مانده پروازهای دیگری به انجام برسانند.
آنگ در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: این پروازها به ترتیب پیچیده تر و بلندپروازانه تر می شوند و دو سفر آخر واقعا پر ماجرا خواهند بود.
مریخ نورد “استقامت” از کارهای “نبوغ” پشتیبانی می کند و بعنوان دستگاه ارتباطی بین این بالگرد خورشیدی و کنترل کنندگانش در زمین عمل می کند. این مریخ نورد همین طور داده های سفر تاریخی “نبوغ” را ثبت می کند که نمونه آن فیلمی است که از نخستین پرواز آن به زمین فرستاد.
اما “استقامت” باید به زودی بر روی ماموریت خود تمرکز کند. بنا بر این است که ماموریت “نبوغ” به زودی در اوایل ماه مه اختتام خواهد یافت. این مریخ نورد به دنبال نشانه هایی از حیات در سطح مریخ خواهد گشت و نمونه هایی برای بازگشت به زمین جمع می کند. استقامت ماموریت دیگری نیز دارد و آن تولید اکسیژن از جو مریخ توسط ابزاری به نام MOXIE است.

منبع:

دسته‌ها