بازگشت فضانوردان مأموریت اکسپدیشن۶۴ به زمین

خرید بک لینک: فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴ ناسا روز شنبه ۱۷ آوریل به خانه باز خواهند گشت و این رویداد برای طرفداران فضا بصورت مستقیم پخش خواهد شد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، فضانوردان اکسپدیشن ۶۴ ناسا بعد از گذراندن ۱۸۵ روز در فضا و تجربه ۲۹۶۰ دور چرخش در اطراف زمین و پیمودن مسافت ۷۸.۴ میلیون مایل با ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ تاکنون، مقرر است شنبه به زمین بازگردند.
برپایه گزارش Digital Times، خدمه اکسپدیشن ۶۴ شامل سه فضانورد است که یکی از آنها فضانورد ناسا کیت روبینز و دو فضانورد دیگر فضانوردان روس به نام های”سرجی ریجیکوف”(Sergey Ryzhikov) و “سرجی راد سرجوکوف”(Sergey Kud-Sverchkov)هستند.
پوشش زنده سفر فضانوردان به زمین از جمعه ۱۶ آوریل ساعت ۱۷: ۴۵ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲: ۱۵ به وقت تهران) از راه سایت، اپ و کانال رسمی ناسا در یوتیوب پخش خواهد شد.
مقرر است فضاپیمای سایوز MS-۱۷ ساعت ۹: ۳۴ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (۶: ۰۴ به وقت تهران ) از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شود.
بعد از آنکه فضانوردان به زمین بازگشتند روبینز به خانه خود در هیوستون بازمی گردند در حالیکه دو فضانورد دیگر به پایگاه آموزش خود در شهر استار روسیه می روند.
مأموریت اکسپدیشن ۶۴ که شصت و چهارمین اعزام طولانی مدت به ایستگاه فضایی بین المللی بود ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ با جدا شدن و عزیمت موشک سایوز MS-۱۶ انجام شد.

منبع:

دسته‌ها