پس لرزه های مخالفت آمازون با نماینده کنگره حامی کارگران این شرکت

به دنبال اعتراض یک نماینده کنگره به شرایط دشوار کاری کارکنان آمازون، این شرکت با انتشار یک پست وبلاگی به رد نظرات وی پرداخت، ولی مجبور شد بابت این اقدام عذرخواهی کند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از سی ان بی سی، مارک پوکان نماینده دموکرات ایالت ویسکانسین مدتی پیش به شدت از شرایط کاری رانندگان شرکت آمازون انتقاد کرده و گفته بود فشار وارده بر آنها تا بدان حد زیاد است که این افراد گاهی حتی فرصت مراجعه به خدمات بهداشتی را ندارند و مجبور هستند از بطری های پلاستیکی استفاده کنند.
وی ماه قبل شرایط کاری در شرکت آمازون را به شدت محکوم کرده بود و کوشش های اتحادیه های کارگری برای مقابله با این وضعیت حمایت کرده بود. وی در توئیتی خطاب به آمازون نوشته بود: وقتی کارمندانتان اتحادیه ای ندارند و مجبور به ادرار در بطری های آب معدنی هستند، پرداخت ۱۵ دلار به هریک از آنها در هر ساعت شما را به یک محیط کاری پیشرو مبدل نمی نماید.
آمازون هم با ارسال یک توئیت پاسخ داده بود: شما که واقعاً موضوع را باور نمی کنید، می کنید؟ اگر این درست بود هیچ کس برای ما کار نمی کرد. واقعیت این است که ما بیش از یک میلیون کارمند عالی در سراسر جهان داریم که به آنچه دارند مفتخر هستند و از روز اول دستمزد خوب و مراقبت های درمانی مناسب دریافت می کنند.
همچنین شرکت آمازون با انتشار مطلبی در وبلاگ خود نوشته بود: ما می دانیم که رانندگان آمازون برای یافتن خدمات بهداشتی به سبب وجود ترافیک یا عبور از مسیرهای روستایی مشکلاتی دارند و این چالش به ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا وجود دارد، برای اینکه خیلی از خدمات بهداشتی بسته بوده اند.
در نهایت با افزایش انتقادها از آمازون دراین زمینه شرکت مورد اشاره ضمن عذرخواهی پذیرفت که رانندگانش برای یافتن سرویس بهداشتی مشکلاتی دارند و آمازون در کوشش برای حل این مشکل و یافتن چاره است.
تقریباً ۵۸۰۰ کارمند آمازون در انبارهای بزرگ این شرکت در بسمر آلاباما مشغول به کار هستند و قصد دارند با رأی گیری در روز سه شنبه برای خود اتحادیه کارگری تشکیل دهند. آمازون با این اقدام مخالف است، ولی پوکان همچون نمایندگان کنگره است که از شکل گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون حمایت کرده است.

دسته‌ها