رولز-رویس بزرگترین موتور هوایی جهان را می سازد

خرید بک لینک رولز-رویس بزرگترین موتور هوایی جهان را می سازد
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت “رولز-رویس” اعلام نموده است که ساخت بزرگترین موتور هواپیمای جهان را با پره هایی به طول ۳.۵ متر موسوم به “اولترا فن” آغاز نموده است.
برمبنای اعلامیه مطبوعاتی این شرکت انگلیسی، شرکت هوافضایی “رولز-رویس” در کوشش برای کمک به تعریف مجدد سفر هوایی پایدار در سال های آتی بعد از خانواده محبوب موتورهای “ترنت”(Trent) یک محصول دیگر را به سبد محصولات خود اضافه می کند.
قطعات این موتور جدید با حمایت هر دو دولت انگلیس و آلمان از این پروژه، در “بریستول” انگلیس و “دالویتس” آلمان در حال ساخت هستند و برای تکمیل به شهر “دربی” تحویل داده می شوند. سیستم فن تیتانیوم کربنی “اولترا فن” در بریستول و موتور ۵۰ مگاواتی آن که گفته می شود برای حرکت دادن ۵۰۰ خودرو از قدرت کافی برخوردار است، در شهر دالویتس در حال توسعه است.
“کریس کولرتون” از مدیران ارشد “رولز-رویس” اظهار داشت: این یک لحظه هیجان انگیز برای همه ما در “رولز-رویس” است. نخستین نمونه اولیه موتور ما موسوم به “UF001” الان در حال سرهم بندی است و من واقعاً مشتاقانه منتظر دیدن آن و آماده شدن آن برای آزمایش هستم. این در حالیست که دنیا به دنبال روش های پایدارتر برای سفر در دنیای پساکرونا است و موجب می شود من و همه تیم بسیار افتخار نماییم که قسمتی از این چاره هستیم.
این موتور در مقایسه با نسل اول موتورهای “ترنت” ۲۵ درصد بهبود راندمان سوخت را به همراه خواهد داشت. این راندمان بهبود یافته، انتقال نرم تری را به سوخت های پایدارتر فراهم می آورد.
این موتور همین طور مبنایی برای یک خانواده بالقوه جدید از موتورهای “اولترا فن” خواهد بود که هم هواپیماهای باریک و هم هواپیماهای پهن را تامین می کند.
این موتور دارای یک ساختار هسته جدید موسوم به “Advance ۳” است تا حداکثر راندمان را در مصرف سوخت و انتشار آلاینده حداقلی داشته باشد و اجزای کامپوزیت ماتریس سرامیکی پیشرفته آن در دمای توربین فشار بالا بطور موثرتری کار خواهند کرد.
“رولز-رویس” گفت: کار ساخت این موتور تا آخر سال تکمیل خواهد شد. این پروژه با حمایت دولت های انگلیس و آلمان سرمایه گذاری بزرگی در آینده فناوری موتورهای هواپیما است.

منبع:

دسته‌ها