تشخیص ضعف بیماران قلبی توسط ساعات هوشمند

خرید بک لینک: ساعات هوشمند امروزه می توانند بر عوامل مهم بهداشت و سلامت نظارت خوبی داشته باشند و بیماران مبتلا به بیماریهای مختلف به ویژه بیمارن قلبی و عروقی را در خانه نظارت کنند و این بیماران را از مراجعه مکرر به پزشک نجات دهند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ساعت های هوشمند روی مچ کاربران می تواند بعنوان یک ابزار حیاتی برای نظارت پزشکی در شرایط مختلف به شکل مناسب عمل کند.
حالا محققان دانشگاه “استنفورد” در مطالعه ای با تأمین بودجه از طرف شرکت اپل مشخص کرده اند که ساعتهای هوشمند همچون ساعت هوشمند اپل معروف به “اپل واچ” می تواند میزان ضعف و بی ثباتی، یا بهتر بگوییم مسافت طی شده در یک پیاده روی شش دقیقه ای را در بیماران قلبی و عروقی و در حالیکه در خانه هستند، ارزیابی کند.
مطالعه محققان دانشگاه استنفورد نشان داد که استفاده از ساعت هوشمند شخصی، تقریباً به اندازه دادن آزمایش در یک کلینیک موثر است.
دانشمندان با استفاده از اپل واچ سری ۳ و یک برنامه مخصوص معروف به “VascTrac” این داده ها را جمع آوری کردند. البته احتمالاً در آینده نزدیک به نرم افزار واسط نیازی نخواهد بود.
سیستم عامل “WatchOS 7” شامل تست پیاده روی شش دقیقه ای و سایر داده های حرکتی است و کاربران می توانند عملکرد خویش را در برنامه Health در گوشی آیفون خود در بخش تنفسی مرور کنند.
یافته ها از آن حکایت می کند که اپل واچ و ساعتهای هوشمند دیگر می توانند بیماران را از سختی معاینه پزشک به منظور سنجش توانایی های عملکردی نجات دهند.
ازاین رو کاربران با استفاده از ساعتهای هوشمند می توانند به سادگی در خانه خود قدم بزنند و در صورت وجود نشانه هایی از مشکل، به سرعت آگاه شوند.
این مطالعه به وضوح به شرکتهای سازنده ساعتهای هوشمند کمک می نماید تا به توسعه ساعتهای مچی هوشمند خود بعنوان یک ابزار نظارت بر بهداشت و سلامت افراد جامعه ادامه دهند و همینطور به این مورد اشاره دارد که این فناوری هم اکنون برای عرضه اطلاعات مفید و کافی به پزشکان مناسب می باشد.

منبع:

دسته‌ها