ماهواره های استارلینک می توانند ما را به بیگانگان نشان دهند

به گزارش خرید بک لینک صورت فلکی ماهواره های اینترنتی شرکت ˮاسپیس ایکسˮ معروف به ˮاستارلینکˮ امکان دارد ابزار شناسایی بشر توسط بیگانگان شود، هر چند امکان دارد ۸۰۰ سال طول بکشد، اما این صورت فلکی می تواند باعث شود تا فرازمینیان سرانجام ما را ببینند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت “اسپیس ایکس”(SpaceX) امکان دارد کاری بیشتر از پرتاب ماهواره های اینترنتی “استارلینک”(Starlink) به مدار زمین و تأمین اینترنت برای انسان ها در هر گوشه از کره زمین انجام دهد و بیگانگان را قادر به دیدن ما کند.
طبق مطالعه جدیدی که برای چاپ در مجله انجمن میان سیاره ای انگلیس(British Interplanetary Society) پذیرفته شده است، ما انسان های حاضر روی کره زمین هم اکنون برای هر موجود بیگانه احتمالی در فضا قابل مشاهده نیستیم.
با این وجود به لطف شرکتهای فضایی مانند “اسپیس ایکس” با بیشتر و بیشتر شدن فناوری های در پرواز و شناور در فضای اطراف زمین، سرانجام امکان دارد در معرض دید بیگانگان قرار بگیریم.
هرچند که این تغییر سریع نخواهد بود و همانطور که این مقاله بیان می کند، به احتمال زیاد حدود ۸۰۰ سال طول خواهد کشید تا این اتفاق رخ دهد. به نظر می آید که ماهواره های “استارلینک” در صورت ادامه ارسال ماهواره ها و استقرار آنها با همین سرعت و نرخ فعلی، ما را برای بیگانگان قابل مشاهده خواهند کرد.
مأموریت “استارلینک” که توسط “ایلان ماسک” موسس و مدیرعامل شرکت “اسپیس ایکس” بنا نهاده شده است، شامل ارسال ماهواره های عرضه دهنده اینترنت به مدار زمین است تا دور افتاده ترین و کورترین نقاط روی زمین هم بتوانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.
این شرکت در هر پرتاب، معمولاً ۶۰ ماهواره استارلینک را به مدار زمین می فرستد. تابحال ۱۰۰۰ ماهواره استارلینک در مدار زمین قرار دارند و برنامه این شرکت این است که تا سال ۲۰۳۰ حدود ۱۲ هزار ماهواره استارلینک در مدار زمین مسقر کند.
وجود این تعداد از ماهواره ها در مدار زمین باعث ایجاد نخستین به اصطلاح “اثر فنی”( techno-signature) می شود. این “اثر فنی” همان چیزی است که می تواند بیگانگان را قادر به کشف انسان های روی سیاره زمین کند و به ما اجازه می دهد از اعماق فضا قابل مشاهده باشیم.
ازاین رو به نظر می آید که مأموریت “استارلینک” علاوه بر تأمین اینترنت برای مناطق دورافتاده در زمین، تاثیرات دیگری هم خواهد داشت که شامل اجازه دادن به بیگانگان احتمالی حاضر در اعماق فضا برای آگاه شدن از وجود ماست. باآنکه با داشتن زمانی حدود ۸۰۰ سال قبل از رخ دادن این اتفاق، ما وقت زیادی برای فکر کردن به چگونگی خوشامدگویی به آنها داریم.

دسته‌ها