بررسی های جدید نشان داد؛ فیسبوک و اینستاگرام متجاوزترین اپلیکیشن ها به حریم شخصی

خرید بک لینک: بررسی های مؤسسه پی کلود با بهره گیری از ابزار جدید اپل برای مشخص شدن میزان رعایت حریم خصوصی کاربران توسط اپلیکیشن ها نشان دهنده عملکرد بد اینستاگرام و فیسبوک است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از آی مور، تجزیه و تحلیل برنامه های قابل نصب بر روی سیستم عامل آی او اس ۱۴ اپل توسط مؤسسه پی کلود ثابت کرده که ۵۲ درصد از کل اپلیکیشن های ارائه شده در اپ استور داده های خصوصی کاربران را جمع آوری کرده و آنها را در اختیار افراد و شرکت های ثالث می گذارند.
بدترین عملکرد در زمینه سرقت اطلاعات شخصی کاربران آی او اس متعلق به برنامه اینستاگرام است که ۷۹ درصد از داده های شخصی کاربران را جمع آوری کرده و در اختیار دیگران قرار می دهد. فیسبوک هم با سرقت ۵۷ درصد از اطلاعات شخصی کاربران و انتقال بی اجازه آنها به افراد و شرکت های ثالث رتبه دوم را کسب کرده است. رتبه سوم نیز با ۵۰ درصد سرقت اطلاعات خصوصی بطور مشترک به لینکد ین و اوبر ایتس رسیده که از زیرمجموعه های اوبر است.
اینستاگرام اطلاعاتی مانند سوابق جستجو، موقعیت مکانی کاربران، نشانی های تماس، اطلاعات مالی و غیره را جمع آوری می کند و به طرف ها ثالث ارائه می کند. هر بار جستجو در یوتیوب موجب می شود ۴۲ درصد از اطلاعات شخصی کاربران بجای دیگری فرستاده شود. محتوای ویدیو های تبلیغاتی برای کاربران یوتیوب برمبنای همین اطلاعات سرقت شده از کاربران شخصی سازی و انتخاب می شود.
۸۰ درصد از برنامه های بررسی شده پی کلود از اطلاعات شخصی کاربران برای بازاریابی محصولات تولیدی دیگر خود در محیط همان برنامه استفاده می نمایند. این برنامه ها گاهی اپلیکیشن های پرداخت مالی و گاهی اپلیکیشن های نمایش دهنده تبلیغات شرکت های سازنده برنامه های مذکور هستند.
فیس بوک و اینستاگرام با سوء استفاده از ۸۶ درصد از داده های شخصی کاربران برای تبلیغ محصولات وابسته به خود باز هم بدترین رتبه را کسب کرده اند. نکته جالب اینکه حتی برنامه های ظاهراً ایمن که به حریم شخصی کاربران احترام می گذارند نیز چنین اقداماتی را انجام می دهند که همچون آنها می توان به سیگنال، اسکایپ، زوم، تلگرام و غیره اشاره نمود.

منبع:

دسته‌ها