مریخ نورد استقامت به حرکت درآمد

به قول مقامات ناسا، مریخ نورد ˮاستقامتˮ در روز پنجشنبه نخستین سفر خود بر روی مریخ را انجام داد و روی سطح این سیاره به حرکت درآمد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، این سطح نورد بطور کلی ۲۱.۳ فوت(۶.۵ متر) جابجا شد و این جابجایی ۳۳ دقیقه به طول انجامید. در طول این حرکت “استقامت” به جلو حرکت کرد، چرخید و عقب عقب حرکت کرد. حداکثر سرعت آن ۰.۱ مایل بر ساعت (۰.۱۶ کیلومتر بر ساعت) است.
آنایس ظریفیان(Anais Zarifian) مهندس آزمایش حرکتی در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در کالیفرنیا می گوید: نخستین حرکت ما فوق العاده بود. استقامت به خوبی کار می کرد و ما بسیار هیجان زده ایم. این تازه شروع کار است.
گروه عملیات همین طور اعلام نمودند که قصد دارند محل فرود “استقامت” در دهانه ی جزرو را “اکتاویا ای بالتر”(Octavia E. Butler Landing) نامگذاری کنند که نام یک نویسنده ی داستان های علمی تخیلی است و اولین نویسنده ی علمی تخیلی دریافت کننده ی بورس مک آرتور است.

درحالی که “استقامت” بدنه ای مشابه مریخ نورد “کنجکاوی” دارد که در سال ۲۰۱۲ روی مریخ نشست اما بهبود سیستم حرکتی آن به این معناست که می تواند در مدتی مشابه مسافت بیشتری طی نماید. حداکثر سرعت هر دو سطح نورد یکی است. دوربین های جدید “استقامت” و نرم افزار بهبود یافته ی حرکتی آن به آن کمک می نماید تا هنگام حرکت تصمیم بگیرد کجا می خواهد برود.
در صورتیکه “کنجکاوی” برای تصمیم گیری نیاز به توقف داشت این مساله موجب می شود “استقامت” مسافت بیشتری را با سرعت طی نماید در صورتیکه سرعتی برابر با “کنجکاوی” دارد.
برای آماده شدن برای این حرکت گروه موجب شدند مریخ نورد چرخ هایش را در محل مورد نظر قرار دهد و مطمئن شدند که چرخ ها می توانند تمام فعالیت هایشان را انجام دهند و آماده سفر هستند.
در بین این کارهای مهم حرکت دادن بازوها برای برداشتن نمونه و همین طور آزمایش سنسورهای باد که دما، رطوبت، اشعه، غبار و باد را بررسی می کنند نیز وجود دارد.

دسته‌ها