طراحی پهپاد موتور سوار!

به گزارش خرید بک لینک ثبت اختراع جدید شرکت ˮهونداˮ یک سیستم پهپادی مبتنی بر موتورسیکلت است که این پهپاد بگونه ای طراحی شده است که می تواند به تنهایی مسیر خویش را برای بازگشت به موتور سیکلت پیدا کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت ژاپنی “هوندا”(Honda) همیشه به نوآوری، مهندسی بعضی از ربات های بسیار جذاب و حتی باتری های قابل تعویض معروف است. حالا هم به نظر می آید با عنایت به درخواست ثبت اختراعی که این شرکت اخیرا ثبت کرده است، برنامه های جدیدی برای توسعه یک پهپاد موتور سوار دارد.
تصاویر این اختراع نشان دهنده یک پهپاد است که بر پشت موتورسیکلت سوار می شود و قابلیت آزاد شدن و پرواز از پشت موتورسیکلت و سپس در صورت احتیاج به شارژ مجدد، توانایی بازگشت خودکار به آنرا دارد. آنچه هنوز معلوم نیست این است که این پهپاد دقیقا برای چه کار یا کارهایی استفاده خواهد شد؟
امروزه می توان از پهپادها برای همه منظوری از فیلم سازی گرفته تا نظارت استفاده کرد، باآنکه تصور اینکه هوندا برنامه ها و کاربردهای نظامی را برای این اختراع در نظر داشته باشد، بسیار دور از ذهن است.
این درخواست ثبت اختراع نشان داده است که این پهپاد می تواند به تنهایی پرواز کند و بدون اینکه موتورسوار برای کنترل پهپاد ملزم به پیاده شدن از موتورسیکلت یا حتی حواس پرتی از رانندگی شود، به موتورسیکلت برگردد. این خصوصیت بسیار جالبی است که می توان از آن برای عکس برداری و فیلم سازی بهره برد.
یکی دیگر از کاربردهای بالقوه ای که می توانیم برای این اختراع تصور نماییم این است که پهپاد جلوتر از موتورسیکلت حرکت نماید و به راننده بگوید که کدام مسیرها ترافیک بیشتری دارند و از کدام مسیر برود بهتر است. ازاین رو موتورسوار می تواند مسیرهای با ترافیک کم را انتخاب نماید.
با این وجود این امر به کلاه ایمنی خاصی دارد که بتواند از پهپاد پیام دریافت کند و تابحال چنین اختراعی ثبت نشده است. ضمن اینکه بعید است که شرکت “هوندا” یک پهپاد را فقط برای تشخیص ترافیک در نظر بگیرد.

منبع:

دسته‌ها