میمون های ساکی برای رفع خستگی راز بقا تماشا می کنند!

خرید بک لینک: بنظر می رسد که میمون های ˮساکیˮ(saki) برای رفع خستگی تلویزیون تماشا می کنند و نسبت به تماشای کرم ها و صحنه های زیر آب علاقه بیشتری نشان می دهند و اولویت قائل می شوند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرایط قرنطینه به دنبال شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ برای همه ما ملال آور بوده است و به سلامت روان ما لطمه وارد کرده است. شاید به این فکر کرده باشید که حیوانات بی شماری وجود دارند که سال ها است در دام اسارت هستند. تحقیقات قبلی نشان داده است که نگهداری حیوانات در اسارت، اندازه مغز آنها را می کاهد و عدم تحریک مغز آنها می تواند منجر به رفتاری مانند خاراندن بیش از اندازه خود و راه رفتن مداوم شود که نشانه هایی از افسردگی هستند.
پژوهشگران دانشگاه “آلتو” با همکاری باغ وحش “کورکئاساری” واقع در هلسینکی یک چاره بالقوه برای میمون های ساکی صورت سفید این باغ وحش یافته اند. دانشمندان یک پخش کننده ویدیویی درخواستی ساختند که به میمون ها امکان می دهد هر زمان که بخواهند با محتوایی که خودشان برای تماشا انتخاب می کنند، به تماشای تلویزیون بنشینند.
این مطالعه که در مجله Animals انتشار یافته است، توضیح می دهد که چطور این حیوانات نخستی کوچک، این پخش کننده ویدیو را انتخاب و کنترل می کنند و آنچه را که بیشتر دوست دارند، تماشا می کنند. همین طور اینکه این کار چگونه رفتار آنها را تحت تأثیر قرار داده است.
“ایلینا هیرسکی-داگلاس” نویسنده اصلی این تحقیق اظهار داشت: ما بسیار علاقمند بودیم که چگونه می توانیم به حیوانات توانایی کنترل محیط خودرا بدهیم و به ویژه اینکه چگونه آنها بتوانند فناوری را کنترل کنند. بطور معمول، هنگامی که ما از فناوری برای حیوانات استفاده می نماییم، از آن بر روی آنها استفاده می نماییم و بجای اینکه گزینه کنترل فناوری را به آنها بدهیم، خودمان برای آنها صدا یا فیلم پخش می نماییم.
این سیستم در حقیقت جعبه ای است که در باغ وحش قرار داده شده و اساساً یک اتاق تماشای تلویزیون است که به حسگرها و چند دوربین برای ضبط داده ها مجهز شده است و میمون ها می توانند ویدیوهای مورد علاقه خودرا با پریدن روی جعبه انتخاب کنند.
فهرستی که میمون ها به آنها دسترسی دارند شامل فیلم هایی از زندگی در زیر آب، هنرهای انتزاعی و ویدیوهایی از کرم ها و جنگل ها است.
“ویلما کانکانپا” یکی از نویسندگان این مطالعه اظهار داشت: ما نتایج جالبی گرفتیم. اول از همه، ما فهمیدیم که میمون ها به نمایشگر توجه می کنند. آنها آنرا تماشا و لمس می کنند. ما همین طور مشکوک هستیم که آنها اشیای موجود در فیلم ها را تشخیص می دهند و مثلا در یکی از فیلم های که شامل صحنه هایی از کرم هایی بود که در وعده غذایی روزمره آنها وجود دارد، آنها اهتمام کردند صفحه تلویزیون را لیس بزنند و حتی به پشت آن رفتند تا ببینند آیا کرم ها پشت آن هستند یا نه.
به آسانی نمی توان با اطمینان اظهار داشت که میمون ها کدام ویدیوها را بیشتر دوست دارند. با این وجود، بنظر می رسد که اولویت آنها با کرم ها و صحنه های زیر آب است.
علاوه بر این، پژوهشگران دریافتند که هنگام مشاهده فیلم ها، میمون ها خیلی کمتر خودرا می خارانند. پژوهشگران اظهار داشتند که نمی توان بین کارهای خاص و سطح استرس حیوانات ارتباط علت و معلولی ایجاد کرد، اما با این وجود دادن کارهای جدید به آنها برای رفاه حال آنها مهمست.

منبع:

دسته‌ها