ضرر ۵ و شش دهم میلیارد دلاری خدمات کلود گوگل

خرید بک لینک: برمبنای آمار انتشار یافته از طرف شرکت آلفابت که گوگل از زیرمجموعه های آن است، میزان فروش خدمات کلود گوگل در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از ورج، درآمد گوگل از محل ارائه خدمات کلود در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ با کاهش ۵۰ درصدی از ۱۳ میلیارد دلار به ۵.۶ میلیارد دلار رسیده و خسارت قابل توجهی برای گوگل به وجود آورده است.
با این حال گوگل امیدوار است این روند در سال ۲۰۲۱ تغییر کند. برای اینکه استقبال از خدمات کلود این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ مناسب بوده و فروشی ۳.۸ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده است. این رقم نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ حدود ۴۶ درصد رشد نشان میدهد.
گوگل در زمینه ارائه خدمات کلود از رقبایی مانند مایکروسافت و آمازون عقب تر است. البته معین نیست گوگل می تواند بر عقب ماندگی فعلی خود غلبه کند یا کماکان آمازون و مایکروسافت شرایط بهتری در مقایسه با این شرکت خواهند داشت. گوگل امیدوار است با افزایش مداوم درآمد خود از محل ارائه خدمات کلود بتواند فاصله با آمازون و مایکروسافت را کمتر کند.
به نظر می رسد گوگل برای بهبود شرایط خود در حوزه کلود کار سختی پیش رو دارد. آمازون با ده سال فعالیت مداوم توانست خدمات کلود خودرا سودآور کند و هم اکنون سالانه از این طریق ۴۵ میلیارد دلار درآمد دارد. در مقابل گوگل تسلط قابل توجهی بر بازار تبلیغات دیجیتال دارد و تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ از این طریق ۵۲.۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و کل درآمد آن از این محل در سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۷۰ میلیارد دلار بوده است.

منبع:

دسته‌ها