خبر افتادن شهاب سنگ در حیاط یک مدرسه جنجالی شد

نمایندگان سازمان ناسا به بررسی یک مدرسه ی دور افتاده در کوئینزلند(Queensland) پرداختند که به نظر می رسید روز دوشنبه شهاب سنگی به محوطه ی آن برخورد کرده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اما انتشار حقایق در مورد این خبر سبب شرم زدگی متخصصان فضایی شد. مشخص شد این شی تنها یک پروژه ی کلاسی بوده است و نه یک شهاب سنگ از خارج از زمین!
مارک آلن(Mark Allen) مدیر مدرسه ی دولتی مالاندا(Malanda) می گوید: ما انواع مختلفی از تحقیقات در سرتاسر جهان را انجام می دهیم که شامل ناسا هم می شود که از ما خواسته تا گزارشی به مرکز فضایی کندی عرضه دهیم.
دانش آموزان وظیفه داشتند گزارش در ارتباط با فرود “شهاب سنگ” را بعنوان بخشی از تکالیف خود انجام دهند و در آن چندین مصاحبه با شاهدین عینی داشته باشند و همینطور خدمات اضطراری هنگام وقوع این اتفاق را بنویسند.
مدرسه دولتی مالاندا خلاصه ای از این واقعه تاریخی را در صفحه فیس بوک خود منتشر نمود.
دنیل ماس(Daniel Moss) که در رونمایی از این شهاب سنگ حضور داشت می گوید: پلیس هم در این مراسم به یادماندنی شرکت داشت.
پلیس محلی دوست داشت تا این واقعه برای افراد حاضر در مدرسه و دانش آموان واقعی تر شود. این جا شهر کوچکی است و اصلا انتظار نمی رفت این مورد انقدر همه گیر شود.
عکسی مشکوک از سنگ سوخته در حیاط مدرسه به سرعت در فضای مجازی پخش گردید و نظرات در مورد آن در حال افزایش بود اما هنگامی که مشخص شد این سنگ بخشی از یک پروژه ی مدرسه است توجهات به آن سریعا کاهش پیدا کرد.
آقای آلن می گوید: این برنامه ی سرگرم کننده ای بود و دیدن این همه هیجان جالب بود.

منبع:

دسته‌ها