چگونه با کاهش وزن، جوانی صورت را حفظ کنیم؟

خرید بک لینک: خراسان رضوی کاهش وزن با رژیم های غذایی مختلف و سپس رهایی از تاثیر این رژیم ها بر صورت، ممکنست ناخواسته سلامت و اعتمادبه نفس شما را تحت تاثیر قرار دهد. پزشکان هشدار می دهند از بین رفتن چربی در گونه ها، حفره چشم و سنگین شدن فک، پیری صورت را تسریع می کند.
به نقل از نیوز، مدت ها تصور می شد که افتادگی پوست نتیجه گرانش زمین است؛ اما حالا پژوهشگران معتقدند، ظاهری که تعدادی از آن بعنوان «صورت رژیمی» یاد می کنند، ارتباط زیادی با از بین رفتن چربی صورت دارد. این کشف حتی می تواند موجب عملکرد بهتر در لیفت صورت شود. همین طور توضیح می دهد که چرا تعداد زیادی از افراد مشهور بعد از لیفت صورت یک دهه بزرگتر به نظر می رسند.
در این تحقیق، افراد میانسال در دو نوبت و بافاصله حداقل یک دهه تحت سی تی اسکن (توموگرافی کامپیوتر ای) قرار گرفتند. چربی صورت در طول دوره بیش از ۱۲ درصد کم شد و این مورد نظریه «کاهش حجم» پیری صورت را تاییدو مشخص می کند چرا برخی افراد با کاهش وزن در جستجوی جوان سازی صورت هستند.
دکتر آرون مورگان، محقق ارشد تحقیق از کالج پزشکی ویسکانسین ایالات متحده در اطلاعیه ای اظهار داشت: «ما فکر می نماییم از دست دادن چربی بیشتر صورت، پشتیبانی از چربی اضافی را از بین می برد و موجب عمیق شدن چین وچروک بینی و لب ها خواهد شد؛ یعنی چروکی که از بینی به دهان منتهی می شود. در همین حال، از دست دادن چربی سبب کاهش گونه ها نیز می شود، فک، پایین می آیند و چربی در اطراف آن از بین می رود. کاهش حجم دور چشم نیز سبب می شود دور چشم تهی و فرورفته به نظر برسد.»
مورگان می گوید: «قسمت بالای صورت چربی کمتری دارد، بدین سبب از دست دادن چربی آشکارتر است. در مقابل، ناحیه گونه یا دهان چربی کمی از دست می دهد، بدین سبب با ایجاد تغییرات در سایر نواحی میانی، سطح آن پرتر بنظر می رسد.»

تاثیر چربی بر ظاهر
۱۹ شرکت کننده که میانگین سنی آنان در هر اسکن ۴۶ و ۵۷ سال بود و تحت لیفت صورت یا عمل زیبایی دیگری قرار نگرفته بودند، پژوهشگران را قادر به اندازه گیری تغییرات رسوبات چربی در ناحیه بین چشم و دهان کردند. بااینکه نتایج در میان افراد متفاوت بود اما نتایج بررسی آنان کاهش قطعی و قابل اندازه گیری میزان چربی سطح را بیان کرد.
نتایج نشان داد، میزان چربی حدود ۴۶.۵۰ سی سی (سانتی متر مکعب) در اسکن اولیه به ۴۰.۸ سی سی در پیگیری های بعدی کم شد که میزان نهایی آن ۱۲.۲ درصد کاهش بود؛ اما مقدار آن در همه سطوح یکسان نبود. در محفظه سطحی، درست در زیر سطح پوست، بطور متوسط ۱۱.۳ درصد کاهش و در عمق زیرپوست ۱۸.۴ درصد کاهش چربی مشاهده شد.
نتایج تحقیق نشان میدهد که چربی درواقع داربستی است که صورت را به سمت بالا نگه می دارد. نتایج این تحقیق می تواند تکنیک هایی را برای جایگزینی یا جابجایی مجدد چربی به میزان متوسط به روشی «فیزیولوژیک» ارائه کند.
مورگان می گوید: «ما فکر می نماییم یافته های ما به جراحان پلاستیک کمک نماید تا باهدف بازسازی توزیع چربی صورت، رویکردهای طبیعی تری را برای جوان سازی صورت طراحی نمایند. نتایج ثابت می کند که کاهش حجم چربی نیز سبب پیری می شود و فقط سستی بافت با افزایش سن مرتبط نیست؛ بنابراین، برای بازسازی چهره جوان باید علاوه بر اقدامات جراحی، از جایگزینی حجم نیز استفاده گردد.»

چربی، مقصر واقعی پیری صورت
این مطالعه نتیجه گرفت که نظریه سنتی افتادگی صورت به سبب جاذبه کاملا درست نیست. درحالی که این ایده که ضعیف شدن رباط ها در قسمت میانی می تواند منجر به نزول بافت نرم شود هنوز باارزش است، اما شواهد جهت دیگری را نشان می دهند.
مورگان ادعا می کند که شاید مقصر واقعی پیری صورت، از دست دادن چربی باشد، هم در نزدیکی سطح پوست و هم در مناطق عمیق تر؛ بدین سبب متخصصان بجای اینکه رژیم غذایی که منجر به کاهش چشم گیر چربی شود را سفارش کنند باید به افراد پیشنهاد کنند که کاهش وزن تدریجی را در نظر داشته باشند. پزشکان سفارش می کنند بهترین روش برای کاهش عوارض منفی کاهش وزن مصرف چربی های امگا ۳، میوه، سبزی ها و ویتامین های کلیدی است.
نتایج این تحقیق در نشریه Plastic and Reconstructive Surgery منتشرشده است.

منبع:

دسته‌ها