نمایشگاه CES 2021 نظارت بر کرونا و تشخیص زودهنگام با دستگاهی به اندازه یک سکه

یک گجت پوشیدنی به اندازه یک سکه، برای نظارت بر کووید-۱۹ رونمایی شده است که به صورت مداوم بدن را از نظر علایم و نشانه های این بیماری برای تشخیص زودرس آن نظارت می کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک اختراع جدید برای نظارت بر بیماری کووید-۱۹ به نمایشگاه CES سال جاری آمده است که نامزد دریافت جایزه بهترین نوآوری هم شده است.
این دستگاه یک گجت پوشیدنی یکبار مصرف پزشکی به اندازه یک سکه است که “BioButton” نامیده می شود و توسط شرکت “BioIntelliSense” ساخته شده است.
دستگاه “BioButton” با اندازه گیری مداوم دمای بدن، ضربان قلب و تعداد تنفس در حالت استراحت کار می کند و همزمان تغییرات را تجزیه و تحلیل می کند و می تواند علایم و نشانه های مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را نشان دهد.
“جیمز مالت” مدیرعامل شرکت “BioIntelliSense” در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما بسیار افتخار می نماییم که برای دریافت جایزه برترین نوآوری CES 2021 نامزد شده ایم. عرضه دستگاه ما چاره مهمی برای غربالگری علایم و نظارت بر نتیجه واکسیناسیون کووید-۱۹ در تحقق چالش رو به رشد بازگشت ایمن به محل کار و مدرسه، رفتن به مسافرت و شرکت در کنفرانس ها و انجام فعالیتهای سرگرمی دسته جمعی است.
وی ادامه داد: دستگاه “BioButton” جدید ترین نمونه از سنسورهای زیستی برای بهداشت عمومی و برنامه های بالینی است که شامل بیماری های عفونی، ارتوپدی، آنکولوژی و مراقبت های قلبی است.
این دستگاه از سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) تاییدیه گرفته است و از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند.

شرکت “BioIntelliSense” همینطور محصولی مشابه به نام “BioSticker” را به این نمایشگاه آورده است که دستگاهی یکبار مصرف است که با استفاده از دستورالعمل های غربالگری سلامت روزانه برپایه راهنمای مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا عمل می کند.
دستگاه “BioSticker” روی سمت چپ سینه چسبانده می شود که در حقیقت آنرا نوعی وسیله تعریف کرده اند که به سادگی به بدن می چسبد و کاربر به آن عادت می کند و حتی فراموش می کند که این دستگاه به وی چسبیده است. این دستگاه همینطور خصوصیت تشخیص سقوط را عرضه می دهد.
دستگاه “BioSticker” تصویری دقیق از روند و وضعیت سلامتی کاربر عرضه می دهد که استفاده از آن در مقایسه با فناوری های مشابه هم بسیار ارزان تر تمام می شود.
دستگاههای “BioButton” و “BioSticker” هر دو با در نظر داشتن بحران دوران کرونا ساخته شده اند و هدف آنها کمک به بازگشت امن به کار و مدرسه در دوران شیوع این بیماری است.

منبع:

دسته‌ها