محققان انگلیسی مطرح کردند بهبود تمرکز با نوشیدن چای

پژوهشگران ˮدانشگاه نیوکاسلˮ انگلیس در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند، نوشیدن پنج فنجان چای در روز موجب بهبود تمرکز و مدت زمان واکنش نشان دادن در افراد بالای ۸۵ سال می شود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یافته های پژوهشگران نشان داد افراد مسنی که بیش از پنج فنجان چای در روز می نوشند عملکرد مغزی بهتری دارند و دامنه تمرکز و توجه آنها نیز بیشتر است.
در این مطالعه مشخص شد افرادی که از نوشیدن چای لذت می بردند و بیش از پنج فنجان در روز چای می نوشند تمرکز بیشتری دارند و به صورتی از بازه زمانی توجه بالایی برخوردار می باشند.
پژوهشگران همین طور اعلام کردند، مهارت های روانی اینطور افراد نیز بهتر است. پژوهشگران دریافتند اینطور افراد در آزمایشات دقت و سرعت در واکنش نشان دادن عملکرد بهتری دارند که این امر می تواند به آنها در انجام کارهای روزمره مانند تکمیل جورچین یا پازل جیگسا(Jigsaw puzzle)، دوزندگی یا رانندگی کمک نماید.
تحقیقات قبلی نیز فواید چای بر سلامتی افراد را نشان داده بود که مصرف چای به کاهش فشار خون و کلسترول و حتی ممکنست به کاهش وزن کمک نماید. در این مطالعه دکتر “ادوارد اوکلو”(Edward Okello) محقق مرکز تحقیقات تغذیه انسانی دانشگاه نیوکاسل برای درک بهتر تاثیر این نوشیدنی بر مغز آزمایش جدیدی انجام داد.
پژوهشگران با مطالعه عادات نوشیدن چای در افراد بالای ۸۵ سال دریافتند افرادی که بیش از پنج فنجان چای در روز می نوشند(با شیر یا بدون شیر) در بعضی آزمایش های شناختی عملکرد بهتری دارند.

پژوهشگران برای انجام این مطالعه از داده های مطالعه” نیوکاسل ۸۵+”(Newcastle ۸۵+) که در آن بیش از ۱۰۰۰ فرد بالای ۸۵ سال از نیوکاسل و ناحیه تاینساید شمالی در آن شرکت کرده اند، استفاده کردند. این مطالعات از سال ۲۰۰۶ شروع شده و تا حالا نیز ادامه دارد و ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان آن نیز طی این مدت ۱۰۰ ساله شده اند.
با بررسی مصرف چای سیاهی موسوم به کاملیا سیننسیس(Camellia sinensis)، پژوهشگران به دنبال شواهدی برای به دست آوردن اطلاعاتی از نقش محافظتی آن در مقابل کاهش شناختی بودند.
آنها دریافتند که مصرف بیشتر چای با بهبودی مهارت توجه و سرعت روانی-حرکتی قابل توجهی در انجام کارهای پیچیده مرتبط می باشد. اما آنها هیچ ارتباطی بین مصرف چای و اندازه گیری های کلی حافظه یا نحوه عملکرد حافظه در انجام کارهای سرعتی ساده مشاهده نکردند.
پژوهشگران اظهار داشتند، این یافته ها بدان مدلول است که در هر رژیم غذایی که هدف آن بهبود توجه و سرعت روانی-حرکتی سالمندان است، چای سیاه باید برای افراد بسیار مسن در نظر گرفته شود.
دکتر اوکلو اظهار داشت: حالا می دانیم که نوشیدن یک فنجان چای علاوه بر آنکه عطش را برطرف می کند موجب بهبودی دامنه توجه افراد بالای ۸۵ سال نیز می شود.

دسته‌ها