پربازدیدترین مقالات ۲۰۲۰ ویکی پدیا مشخص شدند

خرید بک لینک: ویکی پدیا اعلام نمود در سال ۲۰۲۰ مقالات در رابطه با ویروس کووید ۱۹ و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پربازدیدترین مقالات این دایره المعارف آنلاین بوده اند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از سی نت، در سال ۲۰۲۰ شیوع ویروس کرونا و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دو موضوع بسیار مهم جهان بودند و این مساله بر روی ویکی پدیا نیز تأثیر گذاشته و پربازدیدترین مقالات این سایت نیز با همین موضوعات بوده اند.
بر اساس اعلام ویکی پدیا از بین ۱۰ مقاله پربازدید این سایت، هفت مقاله در رابطه با این دو موضوع بوده اند که در مجموع بیش از ۲۹۷ میلیون بار مشاهده شده اند. تعداد بازدید از ۱۰ مقاله پرطرفدار ویکی پدیا در مجموع ۳۹۶ میلیون بار بوده است.
حساسیت مطالب در رابطه با این دو موضوع تا بدان حد بوده که ویکی پدیا را از یک دایره المعارف آنلاین تا حدی به یک پورتال با کاربرد خبری مبدل کرده است. گوگل نیز مدتی است به بخش هایی از ویکی پدیا در نتایج جستجوی خود ارجاع می دهد و همین مساله سبب شده سندیت و اهمیت آن از نظر کاربران افزایش یابد.
بیش از ۶۵ هزار نویسنده داوطلب وظیفه تولید محتوا و بررسی اصالت و صحت اطلاعات انتشار یافته در این سایت را بر عهده دارند. حدود ۲۰۰۰ صفحه مطلب در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در ویکی پدیا وجود دارد. تعداد صفحات مربوط به ویروس کرونا در ویکی پدیا به ۷۰۰۰ مورد می رسد. میزان بازدید از کل این صفحات از ۵۸۰ میلیون بار فراتر رفته است.
بیشترین بازدید از مقالات مربوط به کرونا در ویکی پدیا مربوط به سه مقاله با عناوین پاندمی کووید – ۱۹، ویروس کرونا و پاندمی کووید – ۱۹ بر اساس کشور و قلمرو بوده که به ترتیب رتبه های ۱، ۶ و ۸ را کسب کرده اند. تعداد بازدید از مقاله پاندمی کووید – ۱۹ بیش از ۸۴ میلیون مورد بوده است. مقالات پربازدید مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز به ترتیب با عناوین دونالد ترامپ، کاملاً هریس، جو بایدن و انتخابات ریاست جهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده انتشار یافته اند. رتبه این مقالات به ترتیب ۲، ۴، ۵ و ۹ است.
مقاله ای با عنوان مرگ های سال ۲۰۲۰ با بیش از ۴۲ میلیون بازدید رتبه سوم ویکی پدیا و مقاله ای با عنوان کوب برایانت در مورد بازیکن مشهور بسکتبال در آمریکا با بیش از ۳۲ میلیون بازدید رتبه هفتم را به خود مختص کرده است.

منبع:

دسته‌ها