شناسایی یک التهاب جدید در افراد مبتلا به ایدز

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک التهاب جدید را در افراد مبتلا به ایدز کشف کرده اند و تلاش دارند درمان جدیدی برای کاهش این التهاب عرضه کنند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، باآنکه درمان های ضد ویروسی که برای مقابله با ویروس HIV به کار می روند، تأثیر زیادی دارند اما بررسی ها نشان می دهند افرادی که به این ویروس مبتلا هستند، نسبت به بقیه افراد، پیری زودرس و کاهش طول عمر بین پنج تا ۱۰ سال را تجربه می کنند.
این پیامدها با التهاب مزمن هم همراه می باشد که می تواند به آغاز بیماری های در رابطه با افزایش سن مانند تصلب شرایین، سرطان و اختلالات عصبی شناختی منجر شود.
پژوهشگران “مرکز پزشکی بوستون”(BMC) در بررسی جدیدی، عواملی را که می توانند در بروز التهاب نقش داشته باشند، ارزیابی کردند و ناتوانی در کنترل آران ای ویروس HIV را یک عامل مهم در بروز این التهاب شناختند.
نتایج این پژوهش، بر عرضه درمان های جدیدی تاکید دارد که التهاب دائمی را در بیماران مبتلا به HIV هدف قرار می دهند تا درمان آنها نتیجه بهتری داشته باشد. ویروس HIV بعد از مبتلا کردن شخص، برای همیشه بخشی از DNA او می شود.
سلول های مبتلا در بیشتر موارد خاموش هستند و ویروس را تکثیر نمی کنند اما آران ای که DNA ویروس آنرا تولید می کند، اولین گام برای تکثیر ویروس به حساب می آید. درمان های ضد ویروسی می توانند به جلوگیری از نتایج بروز ایدز کمک کنند اما توانایی جلوگیری از التهاب مزمنی را که در بیماران مبتلا به HIV متداول می باشد و به مرگ و میر منجر می شود، ندارند.
“نینا لین”(Nina Lin)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش ما می خواهد یک ارتباط احتمالی را میان سلول های آلوده به HIV و بروز التهاب مزمن در افراد مبتلا به این ویروس شناسایی کند.
پژوهشگران در این پروژه، ۵۷ بیمار مبتلا به HIV را که تحت درمان ضد ویروسی قرار گرفته بودند، بررسی کردند. آنها میزان التهاب خون و ویروس ها را در بیماران جوان و مسن مقایسه کردند. سپس به بررسی توانایی التهاب خون در فعال کردن تولید HIV از سلول های خاموش پرداختند.
دکتر “مانش ساگار” (Manish Sagar)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های این پژوهش نشان می دهند که به درمان های جدیدی برای هدف قرار دادن التهاب در بدن افراد مبتلا به HIV نیاز داریم. داروهای ضد ویروسی کنونی، از بروز عفونت جدید پیشگیری می کنند اما نمی توانند به جلوگیری از تولید آران ای ویروس HIV بپردازند.
وی اضافه کرد: ما امیدواریم که پژوهش ما به بررسی و عرضه داروهایی منجر شود که می توانند تولید آران ای ویروس HIV را متوقف کنند تا التهاب کاهش پیدا کند.
این پژوهش، در مجله “Journal of Infectious Diseases” به چاپ رسید.

منبع:

دسته‌ها