سلول های تی بهبود یافتگان کووید-۱۹ می توانند از افراد لطمه پذیر محافظت کنند

خرید بک لینک: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که سلول های تی بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ می تواند به محافظت از افرادی که بدن ضعیف و لطمه پذیری دارند، کمک نماید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد سلول های تی بیمارانی که از کووید-۱۹ نجات یافته اند، می تواند پروتئین هایی را که برای عملکرد کروناویروس ضروری هستند، در بدن افراد لطمه پذیر به صورت موثر هدف قرار دهد.
“مایکل کلر”(Michael Keller)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: ما در بررسی های خود دریافتیم که سلول های تی بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ می توانند پروتئین های کروناویروس را هدف قرار دهند و ایمنی در مقابل ویروس را برای افراد لطمه پذیر فراهم آورد برای اینکه این سلول ها برای مقابله با بیماری آمادگی دارند.
نتایج این پژوهش نشان میدهد که ایمنی درمانی با کمک سلول های تی برای هدف قرار دادن ویروس می تواند روش مناسبی برای محافظت از افرادی باشد که سیستم ایمنی بدن آنها به خاطر درمان سرطان یا پیوند ضعیف است.
“کاترین بولارد”(Catherine Bollard)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما می دانیم بیمارانی که به خاطر مبتلاشدن به بیماری پیش زمینه از نقص ایمنی رنج می برند، لطمه پذیری قابل توجهی نسبت به ویروس هایی مانند کروناویروس دارند.
بدن این بیماران نمی تواند ویروس را به تنهایی از بین ببرد و درمان را به تاخیر می اندازد یا از آن جلوگیری می کند. شاید این روش بتواند یک گزینه درمانی خوب برای محافظت از چنین افرادی و یا درمان آنها باشد؛ به خصوص این که شرایط خاص بدن آنها ممکنست ایمنی یا تاثیر واکسن کروناویروس را از بین ببرد.
پژوهش های کنونی که در مورد واکسن کووید-۱۹ انجام می شوند، بر پروتئین های خاصی متمرکز هستند که در خوشه های کروناویروس وجود دارند. موفقیت سلول های تی در هدف قرار دادن پروتئین های غشای سلول می تواند راه جدیدی را پیش روی ابداع کنندگان واکسن قرار دهد تا روش های درمانی جدیدی برای محافظت در مقابل کروناویروس عرضه کنند.
این پژوهش، در مجله “Blood” به چاپ رسید.

منبع:

دسته‌ها