با کمک به کشف سیارات فراخورشیدی دانشمند افتخاری ناسا شوید

به گزارش خرید بک لینک اگر به سایت ˮPlanet Patrolˮ ناسا در جهت کشف و رمزگشایی از سیاره های فراخورشیدی بپیوندید، می توانید خویش را یک دانشمند افتخاری ناسا بنامید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، از همین حالا می توانید از راه وب سایت “Planet Patrol”؛ وب سایت جدید ناسا که به جستجوی سیاره های خارج از منظومه شمسی یا همان سیارات فراخورشیدی اختصاص داده شده است، به ناسا بپیوندید و با کشف سیاره های فراخورشیدی جدید، “دانشمند افتخاری” ناسا شوید.
عموم مردم در این وب سایت ضمن مرور تصاویر گرفته شده توسط “ماهواره بررسی سیاره فراخورشیدی ناسا”(TESS)، با دانشمندان ناسا همکاری خواهند کرد.
حتی اگر فناوری یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی هم به محققان کمک کنند، گاهی اوقات باز هم به کمک انسانی نیاز است.
“وسلین کوستوف” رهبر این پروژه و دانشمند تحقیقاتی در مرکز پرواز فضایی گادرد ناسا تصریح کرد: روش های خودکار پردازش داده های “TESS” گاهی موفق به شناسایی سیارات فراخورشیدی که فریبنده هستند، نمی شوند.
وی ادامه داد: چشم انسان در تشخیص چنین شیادانی بسیار ماهر است و ما به دانشمندان افتخاری نیاز داریم تا به ما کمک کنند که بین سیاره های فراخورشیدی و اجرام مشابه تفاوت قائل شویم.
اگر به برنامه “Planet Patrol” بپیوندید، می توانید از تصاویر “TESS” استفاده کنید تا مشخص کنید کدام یک از اجرام قابل مشاهده در تصاویر، سیارات فراخورشیدی بالقوه هستند و کدام یک شبیه آنها به نظر می آیند.
در این وب سایت، از داوطلبان خواسته می شود برای هر تصویری که به آنها نشان داده می شود، به مجموعه ای از سوالات پاسخ دهند. این کار در نهایت به دانشمندان کمک می نماید تا از سیارات فراخورشیدی احتمالی برای مطالعه بیشتر آگاه شوند.
برنامه “Planet Patrol” همکاری مشترکی بین ناسا، موسسه “SETI”، موسسه علوم تلسکوپ فضایی، وب سایت اتحادیه علوم شهروندی “Zooniverse” و سایر دانشمندان، توسعه دهندگان نرم افزار و فرهیختگان است.
این یک پروژه خارق العاده است که به دانشمندان در درک بهتر نحوه شکل گیری و تکامل سیستم های سیاره ای در سرتاسر جهان کمک خواهد نمود.
تابحال ۱۹۲۷ دانشمند افتخاری در Planet Patrol ثبت نام کرده اند که ۲۱۴ پرسش نامه از ۲۰ هزار و ۳۱۸ پرسش نامه توسط آنها تکمیل شده است.
اگر به آمارهای موجود در این وب سایت نگاهی بیندازیم، می بینیم که هنوز مسیری طولانی در پیش است و اگر افراد بیشتری تصمیم به عضویت بگیرند، این مسیر کوتاه تر خواهد شد.
این اولین باری نیست که ناسا دانشمندان افتخاری را برای کمک فرا می خواند. پیش از این، شهروندان داوطلب به کشف ۹۵ کوتوله قهوه ای کمک کرده بودند.

دسته‌ها