تعویق سیزدهمین پرتاب استارلینک

به گزارش خرید بک لینک شرکت ˮاسپیس ایکسˮ اعلام نمود که پرتاب سری جدید ماهواره های ˮاستالینکˮ به تعویق افتاده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از اسپیس، قرار بود روز گذشته ۱۷ سپتامبر سری جدید ماهواره های استارلینک با ۶۰ ماهواره به مدار ارسال شود ولی به علت مشکل بازیابی مربوط به موشک “فالکون ۹” این پرتاب به تعویق افتاد.
محل پرتاب مرکز فضایی “کندی” ناسا در فلوریدا انتخاب شده بود اما ۱۵ دقیقه پیش از پرتاب، مأموریت با تاخیری نامشخص مواجه گردید.
از آنجائیکه وضعیت جوی امروز جمعه ۱۸ سپتامبر مطلوب نمی باشد، ماهواره های استارلینک امروز پرتاب نخواهند شد.
زمان جدید پرتاب هنوز اعلام نشده ولی هر موقع که استارلینک پرتاب شود، وبسایت Space.com لحظه پرتاب را به صورت زنده پوشش تصویری خواهد داد.
شرکت “اسپیس ایکس” ماهیت “مشکل بازیابی” را مشخص نکرد اما احیانا این مشکل که پرتاب استارلینک را به تعویق انداخت، مربوط به برنامه شرکت “اسپیس ایکس” برای بازیابی مرحله اول موشک دو مرحله ای فالکون۹ است.
چون که بخش مرحله اول تقویت کننده موشک باید در قسمت فرود موشک در اقیانوس اطلس فرود آید. پس باید وضعیت هوا برای این فرود مساعد باشد.
بازیابی تقویت کننده های موشک فالکون۹ یک بخش کلیدی از برنامه شرکت اسپیس ایکس برای کاهش هزینه پرتاب در عین افزایش سرعت پرتاب است.
این مأموریت پرتاب استارلینک، سیزدهمین پرتاب این ماهواره ها از سال ۲۰۱۹ میلادی است.
شرکت اسپیس ایکس بیشتر از ۷۰۰ ماهواره استارلینک را به مدار فرستاده تا صورت فلکی بزرگی از ماهواره ها برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در سرتاسر جهان فراهم آورد.

منبع:

دسته‌ها