عکس روز ناسا؛ هویدا بودن آتش سوزی غرب آمریکا از فضا

ناسا عکسی را که توسط دوربین ماهواره ˮرصدخانه آب و هوای فضای ژرفˮ در تاریخ ۹ سپتامبر از زمین گرفته شده، منتشر نموده است که دودهای ناشی از آتش سوزی های وسیع در غرب ایالات متحده در آن پیداست.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، آتش سوزی های مهیب در غرب ایالات متحده در حال درنوردیدن طبیعت است.
ناسا بدین منظور به انتشار تصویری از کره زمین پرداخته است که وسعت و بزرگی این آتش سوزی را به خوبی نشان می دهد، چون که حجم دود حاصل از آن از فضا هم مشخص است.
ناسا درباره این تصویر نوشته است: “دوربین تصویربرداری پلی کروماتیک زمین”(EPIC) ما در ماهواره “NOAA DSCOVR” این تصویر را در تاریخ ۹ سپتامبر سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است که مناطق وسیعی از ایالات اورگان، کالیفرنیا و شمال شرقی اقیانوس آرام را نشان داده است که توسط دود پوشیده شده اند.
ناسا در ادامه نوشت: این دود آن قدر غلیظ و گسترده است که از ۱.۵ میلیون کیلومتر (۱ میلیون مایل) دورتر از سطح زمین هم به سادگی قابل مشاهده می باشد.

“رصدخانه آب وهوای فضای ژرف”( Deep Space Climate Observatory‎) که به اختصار “DSCOVR” نامیده می شود، ماهواره آب وهوایی اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) است که توسط شرکت “اسپیس ایکس” با استفاده از موشک “فالکون ۹” در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۵ از پایگاه فضایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شده است.
طرح اولیه این پروژه توسط ناسا توسعه داده شده و طرح آن در سال ۱۹۹۸ توسط “ال گور” معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا جهت اهداف دیدبانی زمین پیشنهاد شد.

منبع:

دسته‌ها