عدم دسترسی به سایتها؛ علت اختلال امروز اینترنت در آمریکا و اروپا مشخص شد

خرید بک لینک: امروز بامداد دسترسی به دهها وب سایت در آمریکا، اروپا و بخش هایی از آسیا مختل شد که علت این مساله مشکل فنی در شرکت آمریکایی سنچری لینک بود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از ورج، شرکت آمریکایی سنچری لینک یکی از شرکت های بزرگ مخابراتی در این کشور است که خدمات مخابراتی، شبکه ای، امنیتی، کلود و غیره ارائه می دهد. سنچری لینک بیش از ۴۲۸۰۰ کارمند دارد و درآمد آن در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۳.۴۴ میلیارد دلار بوده است.
بنا بر اعلام خود این شرکت نقص فنی سبب از دسترس خارج شدن خیلی از آدرس های آی پی و اسامی دامنه سایت های گوناگونی شد که از سنچری لینک خدمات دریافت می کردند. بنا بر اعلام شرکت مورد اشاره تمامی مشکلات فنی به وجود آمده تا ساعت ۱۱: ۱۵ دقیقه ظهر برطرف شدند.
مشکلات فنی این شرکت علاوه بر ناممکن کردن دسترسی به دهها وب سایت، استفاده از خدمات کلود آنرا نیز ناممکن کرد و باتوجه به استفاده خیلی از سایت ها از این خدمات کلود آنها نیز بطور کامل یا نسبی از دسترس خارج شدند.
سنچری لینک اطلاعیه ای دراین زمینه صادر کرده و از کاربران خود عذرخواهی کرده است. نقش مذکور تمامی دیتاسنترهای این شرکت را هم برای ساعت ها تحت تأثیر قرار داد. همچون سایت های مهمی که در آمریکا و غرب اروپا و شرق آسیا به همین علت از دسترس خارج شدند می توان به Discord، Hulu، Feedly، Xbox Live و غیره اشاره نمود.
سنچری لینک یک دفعه هم در سال ۲۰۱۸ با نقص فنی گسترده روبه رو شده بود و در نتیجه این مشکل خدمات تماس تلفنی اضطراری پلیس آمریکا بوسیله شماره ۹۱۱، خیلی از خودپردازها و سایت های مختلف از دسترس خارج شده بودند.

منبع:

دسته‌ها