مکزیک ۲ هزار دوز از واکسن کرونای روسیه را آزمایش می کند

خرید بک لینک: یک مقام ارشد دولتی در مکزیک اعلام نمود که این کشور حداقل دو هزار دوز از واکسن بالقوه روسیه برای کروناویروس را دریافت خواهدنمود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، دولت مکزیک اعلام نمود که می خواهد حداقل دو هزار دوز از واکسن روسیه موسوم به “Sputnik V” را میان جمعیت خود آزمایش کند.
“مارسلو ابرارد”(Marcelo Ebrard) وزیر امور خارجه مکزیک اظهار داشت: حداقل دو هزار دوز از واکسن کرونای روسیه به مکزیک ارائه شده است تا آزمایش های آن در مکزیک آغاز شود. این خبر بسیار عالی است چونکه ما می توانیم مجداد برای خود زمان بخریم.
روز چهارشنبه دولت مکزیک به مسکو اعلام نمود که بعنوان قسمتی از تلاش کشورهای آمریکای لاتین برای تامین منابع اولیه داروی موثر مقابل پاندمی “کووید-۱۹”، تمایل دارد آزمایش مرحله سوم واکسن را انجام دهد.
آزمایش گسترده واکسن کرونای روسیه بعد از دریافت تاییدیه داخلی روی بیش از ۴۰ هزار نفر انجام می شود و هنگامی که از هفته آینده آغاز شود، توسط یک هیئت تحقیقاتی خارجی نظارت خواهد شد.
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک هرچه سریع تر، به دنبال یک واکسن موثر مقابل کرونا در این کشور است.
دولت او موافقت کرده که به ساخت واکسنی که توسط شرکت “استرازنکا”( AstraZeneca) و دانشگاه آکسفورد ساخته شده، کمک نماید تا تهیه این واکسن ها برای کشورهای آمریکای لاتین نیز میسر شود.
این کشور همین طور در حال آماده سازی برای انجام آزمایش مرحله آخر واکسن ساخت شرکت “جانسون و جانسون” و دو شرکت چینی است.

دسته‌ها