مهاجرت بندر مهم چین به سیستم موقعیت یاب بومی

خرید بک لینک: مهم ترین بندر واقع در شمال چین به نام شینهواندو موفق به مهاجرت کامل به سیستم موقعیت یابی مکانی بومی این کشور موسوم به بیدو شده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از سی جی تی ان، چین با هدف کاهش وابستگی به آمریکا در حوزه فناوری به دنبال ابداع و جایگزینی سیستم های بومی است. در همین راستا چین سیستم موقعیت یابی مکانی بیدو یا BeiDou را جایگزین سیستم امریکایی جی پی اس و نیز سیستم موقعیت یابی جهانی ماهواره ای بی دی اس کرده و در تلاش است تمامی سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی این کشور را به بیدو منتقل کند.
انتقال بندر شینهواندو به سیستم موقعیت یابی بیدو در روز جمعه به انتها رسید. این بندر ۱۲۰ ساله توانسته با موفقیت تمامی کارهای روزمره خودرا با استفاده از بیدو انجام دهد.
سیستم موقعیت یابی بیدو بطور خودکار مسیرهای ناوبری کشتی های گوناگون را بررسی می کند و هرگونه خطا در این حوزه را به مسئولان بندر اعلام می کند. یک سیستم خاص ارسال پیامک بیدو نیز به کاربران امکان می دهد تا پیام های مورد نظر را بوسیله گوشی یا ایستگاه زمینی ارسال نمایند.
دقت و برد ردگیری سیستم ناوبری بیدو از ۲۰ مایل دریایی به ۲۷ مایل دریایی افزایش یافته است. هم اکنون اتحادیه اروپا، روسیه و انگلیس نیز سیستم های موقعیت یابی مکانی اختصاصی خودرا راه اندازی کرده اند.

منبع:

دسته‌ها