کشتن کروناویروس دست و سطوح تنها در ۱۰ ثانیه بعلاوه فیلم

خرید بک لینک: دانشمندان در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یک دستگاه ضدعفونی دیجیتالی شده اند که با اتصال به چراغ قوه گوشیهای هوشمند می تواند سبب نابودی باکتری ها و ویروس ها همچون کروناویروس شود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دانشمندان یک دستگاه ۲۰ پوندی به وجود آورده اند که با اتصال به چراغ قوه گوشی هوشمند و استفاده از نور فرابنفش می تواند کرونا ویروس و سایر میکروب های دست و سطوح را در ۱۰ ثانیه از بین ببرد.
دستگاه مذکور که”UVLEN” نام دارد، توسط شرکت “UVLEN” واقع در کره جنوبی توسعه داده شده است. دستگاه یاد شده از نور فوق فرا بنفش با طول موج کوتاه برای نابودی میکروب ها و باکتری سطوح و دست ها تنها در ۱۰ ثانیه استفاده می نماید.
قیمت این دستگاه قابل حمل و سبک که مقرر است به زودی عرضه گردد، ۲۵ دلار (۲۰پوند) خواهد بود و بر روی چراغ قوه پشت گوشی هوشمند متصل می شود.

این دستگاه از روش “تابش ضدباکتری فرا بنفش” (UVGI) استفاده می نماید و این روش نیز یک روش ضدعفونی کننده است که از نوع خاصی از نور فوق فرا بنفش با طول موج کوتاه (UVC) برای از بین بردن میکروب ها استفاده می نماید.
یک فیلتر پراش نور نازک، نور را از چراغ قوه تلفن هوشمند به نور فوق فرا بنفش با طول موج کوتاه تبدیل می کند و این در حالیست که این دستگاه سایر پرتوهای نور را در طیف الکترومغناطیسی منعکس می کند.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید اشعه فرا بنفش می تواند موجب آزار به پوست و چشم شود و منابع مرسوم نور فرابنفش با طول موج کوتاه سرطان زا هستند، اما نور فوق فرابنفش با طول موج کوتاه با طول موج بین ۲۰۷ تا ۲۲۲ نانومتر بدون اینکه به پوست لطمه برساند، میکروب ها را غیر فعال می کند.
دستگاه” UVLEN “از نظر بالینی آزمایش شده و دارای گواهینامه ای است که برای انسان ایمن است و افراد می توانند تا ۵۰ بار در روز از آن برای ضدعفونی کردن دست ها استفاده کنند.
دستگاه مذکور کوچکترین دستگاه ضد عفونی کننده سازگار با تمام دستگاه های تلفن هم راه است. این دستگاه قادر به تمیز کردن تمام سطوح همچون دست، ماسک صورت، کیبورد کامپیوتر و سایر سطوح موجود در خانه است.

دستگاه مذکور باید با برنامه UVLEN همراه این دستگاه که بعنوان یک کنترل پنل برای کاربر عمل می کند، جفت شود.
دستگاه مذکور مقدار مناسبی از نور فوق فرا بنفش با طول موج کوتاه را بدون لطمه رساندن به سلول های پوستی منتشر می کند و موجب از بین رفتن باکتری ها و ویروس ها می شود.
فناوری UVLEN مبتنی بر ربات های ضد عفونی فرابنفش است که توسط شرکت Xenex مستقر در تگزاس برای تنظیمات صنعتی و پزشکی ساخته شده است. از این دستگاه های ضد عفونی اشعه فرا بنفش پیش تر برای غیرفعال کردن کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در بیمارستان ها استفاده شده است. حالا این شرکت کره ای نیز از فناوری مشابهی برای توسعه این دستگاه بهره برده است تا دستگاهی ارزان برای ضدعفونی توسعه دهد. گفته می شود این دستگاه به زودی با قیمت مناسب در انگلستان در دسترس خواهد بود.

پروفسور “دیوید جی برنجر” (David J. Brenner)، مدیر مرکز تحقیقات رادیولوژی دانشگاه کلمبیا، اظهار داشت: نور فوق فرا بنفش با طول موج کوتاه دامنه بسیار محدودی دارد و نمی تواند از لایه سلول مرده خارجی پوست انسان یا لایه اشکی در چشم عبور کند، بدین سبب خطری برای سلامتی انسان ندارد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع:

دسته‌ها