گوگل مقابل مرورگر مایکروسافت وارد عمل شد

خرید بک لینک: پس از عرضه مرورگر اج و باتوجه به ارتقای کیفیت آن، گوگل نگران کاهش استفاده از مرورگر کروم شده و برای کاربران اج پیام های هشداردهنده امنیتی ارسال می کند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از زد دی نت، گوگل مدتی است برای آن دسته از کاربران خدمات جیمیل که از مرورگر اج مایکروسافت استفاده می نمایند، پیام های آگهی ارسال کرده و به آنها سفارش می کند از کروم استفاده کنند تا با مشکلات امنیتی مواجه نشوند.
مرورگر کروم در سال های ابتدایی عرضه به سبب قابلیت نمایش روان فایل های چند رسانه ای و امکان باز کردن چند زبانه در داخل محیط مرورگر محبوبیت بالایی داشت و به سرعت مرورگر مایکروسافت را پشت سر گذاشت. اما با از راه رسیدن رقبایی با قابلیت های مشابه و بهتر سهم کروم کم شد و هم اکنون به حدود ۵۰ درصد رسیده است.
نسخه های جدید مرورگر اج مایکروسافت نیز نرم و روان کار کرده و امکانات متنوعی دارد و همین مساله باعث شده گوگل برای کاربران اج در زمان ورود به جیمیل، پیامی در مورد امکان به خطر افتادن امنیت بفرستد.
گوگل در شرایطی این ادعا را مطرح می کند که خود بارها به سبب جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران در زمان استفاده از کروم بدون کسب رضایت آنها مورد پیگرد قضائی قرار گرفته است. این روند جمع آوری اطلاعات حتی در صورتیکه افراد قابلیت وبگردی خصوصی کروم را فعال کنند نیز ادامه می یابد. باید منتظر ماند و دید مایکروسافت چه واکنشی نسبت به این جنگ روانی گوگل نشان میدهد.

منبع: